رقابت 5+2 تیم برای صعود به لیگ برتر فوتبال، تهران ، جنوب در جهت سعادت + جدول

به گزارش مجله افتخار، دو تیم تهرانی و سه تیم از جنوب کشور، اصلی ترین مدعیان صعود به لیگ برتر فوتبال محسوب می شوند.

رقابت 5+2 تیم برای صعود به لیگ برتر فوتبال، تهران ، جنوب در جهت سعادت + جدول

به گزارش خبرنگاران، لیگ دسته اول فوتبال به حساس ترین روزهای خود می رسد و دو هفته پُر تب و تاب و تعیین نماینده پیش رو دارد. هفته هایی که صرف نظر از اتفاقات پشت پرده و تبانی های احتاقتصادی، از قهرمان مسابقات و هم دو تیم راه یافته به لیگ برتر فوتبال رونمایی خواهد شد.

اکنون سه تیم 54 امتیازی فجر سپاسی، طرفدار و بادران به همراه شاهین شهرداری بوشهر و مس کرمان که به ترتیب 53 و 52 امتیاز دارند، اصلی ترین مدعیان صعود به تعداد می فرایند. تیم های استقلال خوزستان و خوشه طلایی ساوه هم با 49 و 48 امتیاز از شانس صعود برخوردار هستند، اما راهیابی این دو تیم به لیگ برتر بسیار بعید است و تنها در صورتی رخ می دهد که پنج تیم نخست از پیروزی در دو هفته آینده بازبمانند. در واقع تیم های تهرانی و جنوبی اکنون در راستا سعادت هستند و باید دید کدام دو تیم راهی لیگ برتر می شوند.

اکنون نگاهی به شرایط مدعیان صعود و دیدارهای آینده آنها خواهیم داشت:

فجر سپاسی شیراز - 54 امتیاز

کاکوهای شیرازی با وجود نتایج پُر افت و خیز میانه های فصل، در هفته های گذشته به اوج بازگشته اند و در هفته سی ودوم با غلبه بر طرفدار، خود را به صدر جدول رساندند. پیش از این اصغر کلانتری از شرایط اقتصادی باشگاه فجر و هم تماس سایر مربیان با بازیکنانش انتقاد نموده بود، اما این مسائل تا به امروز مانع فجر سپاسی نشده اند و زردپوشان که در سال های 95 و 97 از صعود به لیگ برتر بازماندند، امیدوارند طلسم دوری هفت ساله از لیگ برتر را بشنمایند. فجر این هفته بازی سرنوشت ساز دیگری مقابل شاهین پیش رو دارد که در صورت پیروزی در این مسابقه، راه خود را برای صعود هموار خواهد نمود.

هفته 33: فجر سپاسی - شاهین شهرداری بوشهر

هفته 34: گل ریحان البرز - فجر سپاسی

طرفدار - 54 امتیاز

شاگردان رضا عنایتی هم در میانه های لیگ لغزش های متعددی پشت سر گذاشتند، اما به نتایج مطلوب خود بازگشتند و در جمع مدعیان صعود باقی ماندند. نماینده نوپای استان تهران که در مقطعی با مسائل اقتصادی هم روبرو شد و یکی از برترین بازیکنان خود یعنی حمید کاظمی را از دست داد، این هفته دیداری شش امتیازی را به فجر سپاسی واگذار کرد و حالا کار دشواری برای صعود پیش رو دارد. تقابل با مس کرمان در هفته سی وسوم، دیگر فینالی است که طرفدار می تواند با کسب پیروزی، طعم تلخ شکست خانگی مقابل فجر را از طریق آن فراموش کند.

هفته 33: مس کرمان - طرفدار

هفته 34: طرفدار - شهرداری آستارا

بادران - 54 امتیاز

مدعی شش ساله صعود به لیگ برتر سال جاری شرایط بهتری نسبت به فصل های گذشته تجربه می نماید. بادران فصل را با فرهاد کاظمی شروع کرد، با محسن عاشوری ادامه داد و با امید روانخواه به سرانجام می رساند. این تغییرات کادر فنی اما باعث افت نارنجی ها نشد و آنها در فصل 1400-1399، بیش از سال های گذشته به صعود نزدیک شده اند. رقبای بادران در هفته های آینده بخت صعود به لیگ برتر ندارند و خطر سفت و سخت سقوط را هم حس نمی نمایند، اما قطعاً رایکا و ملوان در این دو هفته پا پس نخواهند کشید.

هفته 33: بادران - رایکای بابل

هفته 34: ملوان بندر انزلی - بادران

شاهین شهرداری بوشهر - 53 امتیاز

شرایط شاهین اما با سایر مدعیان فرق دارد. نماینده بوشهر لیگ سال جاری را به اسم تیمی انتهای جدولی شروع کرد، اما رفته رفته توانست خودش را پیدا کند و به بالای جدول برسد. شاهین به علت بلاتکلیفی شورای شهر بوشهر تعیین نبود در مسابقات حاضر می گردد یا خیر و کار خود را با فراز کمالوند شروع کرد. پیوستن این مربی به استقلال و انتصاب داود مهابادی به اسم سرمربی نو، تیم تازه سقوط نموده به لیگ یک را به نتایج مطلوب رساند و شاهین در 10 بازی اخیر متحمل شکست نشده است. پیروزی مقابل فجر گام بلندی برای سرانجام دادن به غیبت یک ساله شاهین در لیگ برتر باشد.

هفته 33: فجر سپاسی - شاهین شهرداری بوشهر

هفته 34: شاهین شهرداری بوشهر - استقلال ملاثانی

مس کرمان - 52 امتیاز

تیم متمول استان کرمان که این فصل از حمایت رئیس فوتبالدوست صنایع ملی مس (اردشیر سعد محمدی) هم بهره می برد، حاشیه امنیت زیادی با سایر مدعیان ایجاد نموده بود که نتایج ضعیف و شکست های متوالی، به یکه تازی شاگردان رضا مهاجری سرانجام داد. حضور فرهاد کاظمی روی نیمکت مس، نماینده پیشین ایران در لیگ قهرمانان آسیا را به دو پیروزی رساند و حالا مس کرمان همچنان امید فراوانی برای صعود و تبدیل شدن به سومین تیم کرمانی لیگ بیست ویکم دارد.

هفته 33: مس کرمان - طرفدار

هفته 34: استقلال خوزستان - مس کرمان

چوکای تالش

در انتهای جدول هم چوکا در آستانه سقوط به لیگ دسته دوم واقع شده است. تیم محبوب طرفداران قلعه عقاب ها چهار امتیاز برای فرار از سقوط فاصله دارد و باید این امتیازات را در دو هفته جبران کند، تا بتواند بالاتر از استقلال ملاثانی، قشقایی یا شهرداری آستارا بایستد. چوکای تالش فصل گذشته و پس از چندین سال به لیگ دسته اول صعود کرد، اما سال جاری با تغییرات مالکیتی روبرو بود. نیمکت تیم ثبات چندانی نداشت و به احتمال فراوان، بازگشت به لیگ دو تاوان این تغییرات خواهد بود. هادی شکوری، علی لطیفی، مهدی پاشازاده و فرشاد پیوس سرمربیان چوکا در این فصل بودند که هیچ یک نتوانستند نتایج مطلوبی کسب نمایند.

هفته 33: چوکای تالش - قشقایی شیراز

هفته 34: آرمان گهر سیرجان - چوکای تالش

پیش از این سقوط تیم های گل ریحان البرز و نود ارومیه به لیگ دسته دوم قطعی شده است. هفته های سی وسوم و سی وچهارم لیگ دسته اول فوتبال روزهای 21 و 28 تیر برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1679

به "رقابت 5+2 تیم برای صعود به لیگ برتر فوتبال، تهران ، جنوب در جهت سعادت + جدول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت 5+2 تیم برای صعود به لیگ برتر فوتبال، تهران ، جنوب در جهت سعادت + جدول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید