سفر مدیران 10 بانک ایتالیایی به ایران برای توسعه همکاری

به گزارش مجله افتخار، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حضور مدیرا ن ارشد و میانی حدود 10 بانک ایتالیا همراه با شرکت بیمه ساچه نشانگر اصرار بر تداوم همکاری است و بانکهای ما هم آماده همکاری هستند چرا که بدون حضور بانک ها توسعه تجارت پایدار نیست.

سفر مدیران 10 بانک ایتالیایی به ایران برای توسعه همکاری

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران ؛ محمدرضا نعمت زاده در نشست مشترک امروز، تجار و صاحبان صنایع ایران و ایتالیا اظهار کرد: متأسفانه در سالهای اخیر به خاطر تحریم های ظالمانه ،حجم مبادلات دو کشور به حداقل رسید ولی باز در همین شرایط 1.5میلیارد دلار حجم مبادلات دو کشور، نشان از علاقه مندی شرکت های دوطرف دارد و حضور صاحبان صنایع و کارآفرینان ایتالیایی در ایران نشانه عزم جدی طرفین در فضای بین المللی به وجود آمده است.

نعمت زاده اضافه نمود: ایران معتقد است که می تواند با تمام کشورهای دنیا از جمله ایتالیا همکاری های مالی و روابط محکم تجاری داشته باشد، چرا که این روابط مالی و اجتماعی بین دو کشور به سالهای بسیار دیرینه مربوط می گردد.

وی یادآور شد: علیرغم تحریم ها، دانشمندان و صنعتگران ما کوشش کردند که با ارتقاء توان فنی ، علمی و صنعتی، فاصله خود را با دانش و تکنولوژی دنیا کاهش دهند بنابراین توانایی صنعتی کشور نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته و سیاست همکاری های ما نیز تغییر داشته است.

نعمت زاده ادامه داد؛ گرچه دارای واحدهای صنعتی بزرگ هستیم ولیکن 90 درصد صنایع ما را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهند و بنابراین باید از توانایی تشکل های صنعتی مثل انجمن ها و اتحادیه های صنعتی برای همکاری های بیشتر استفاده گردد.

وی اضافه نمود: انتظار من به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون مالی ایران و ایتالیا این است که طرفین از فرصت پیش آمده برای حصول همکاری های مشترک و سرمایه گذاری استفاده نمایند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح داد : حضور نماینده و میدارن ارشد و میانی حدود 10 بانک ایتالیا همراه با شرکت بیمه ساچه نشانگر اصرار بر تداوم همکاری است و بانکهای ما هم آماده همکاری هستند چرا که بدون حضور بانک ها توسعه تجارت پایدار نیست.

وی یادآور شد : ایران با ظرفیت های بالا بالاخص جوانان تحصیلنموده، انرژی فراوان و قیمت رقابتی ، فرآورده های نفتی، محصولات پتروشیمی، زیرساختهای لازم، وجود 750 ناحیه و شهرک صنعتی و چند منطقه آزاد ویژه و نیز بازار بزرگ 400 میلیون نفری، شریک خوبی برای اروپاییان از جمله ایتالیا است.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت از طرفی ایتالیا می تواند ایران را با عنوان مرکز همکاری های صنعتی ، معدنی و تجاری برای صدور به کشورهای منطقه انتخاب کند.

نعمت زاده تأکید کرد: قانون ما هرگونه سرمایه گذاری خارجی را تضمین نموده و معتقد به تساوی حقوق برای سرمایه گذاران است.

وی از سفرای دو کشور تقاضا کرد تا تسهیلات لازم را برای مسافرت صنعتگران و تجار دو کشور و صدور ویزا به منظور تحرک بیشتر بازرگانان و صنعتگران به وجود آورند.

به گزارش خبرنگاران ایران و ایتالیا در این مراسم، چهار توافق نامه همکاری در بخش های مختلف گردشگری و تجاری امضا شد.

توافقنامه در زمینه صنعت چرم از جمله آموزش تخصصی انتقال فناوری های جدید، مدرن سازی و تاسیس یک مرکز مدرن چرم را ریکاردو مونتی و علی حسن زاده دلیر رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع چرم ایران امضا کردند.

فلاویو فارابی عضو سازمان صنایع ایتالیا و ابوالقاسم شریفی نماینده یک شرکت خصوصی توافق نامه صنعتی برای تبادل فناوری و آموزش های فنی و علمی و همچنین اقدامات عملیاتی در بخش بازاریابی صنعتی توافق نامه امضا کردند.

همچنین توافقنامه هایی برای گسترش فعالیت های فرهنگی برای توسعه گردشگری با یکی از مقامات پیشین وزارت فرهنگ ایتالیا و ملانوروزی معاون سازمان گردشگری امضا شد.

امضای توافقنامه مالی میان بخش های مختلف خصوصی با همتایان ایتالیایی در انتقال فناوری و همکاری مشترک از دیگر برنامه های همایش تجاری دو کشور است.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 537

به "سفر مدیران 10 بانک ایتالیایی به ایران برای توسعه همکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مدیران 10 بانک ایتالیایی به ایران برای توسعه همکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید