طرح اصلاح و جوان سازی در باغ های زیتون استان قزوین اجرا می گردد

به گزارش مجله افتخار، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: سال جاری طرح اصلاح و جوان سازی در 350 هکتار از باغ های زیتون استان دربخش طارم سفلی اجرا می گردد.

طرح اصلاح و جوان سازی در باغ های زیتون استان قزوین اجرا می گردد

جهت دریافت خدمات فضای داخلی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش از ، علی اکبری مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی قزوین با بیان اینکه سال جاری طرح اصلاح و جوان سازی در 350 هکتار از باغ های زیتون استان دربخش طارم سفلی اجرا می گردد، گفت: همچنین 200 هکتار توسعه باغ های زیتون عمدتا در اراضی شیب دار را در دستور کار داریم که با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می گردد.

او یادآور شد: سال جاری در مجموع حدود هزار هکتار توسعه باغ های مثمر در استان قزوین را در برنامه داریم که بیشترین آن ها مربوط به زیتون و انگور است.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد: سال جاری نیز با مقابله مناسب با آفت مگس زیتون، بتوان از وارد شدن خسارات به باغ های این محصول در استان جلوگیری کرد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان از زیتون به عنوان یک محصول باغی استراتژیک نام برد و گفت: اصلاح واحیای باغ ها، جوان سازی باغ های قدیمی، هرس بار دهی در کنار مبارزه با آفت مگس زیتون از مهمترین اقدامات جهاد کشاورزی برای بهبود کیفیت و کمیت محصول باغ های زیتون در استان بوده است که همچنان با قوت ادامه دارد.

اکبری برآورد کرد: سال جاری حدود 25 هزار تن زیتون از باغ های این محصول در استان برداشت گردد.

استان قزوین رتبه دوم فراوری زیتون در کشور را داراست.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 799

به "طرح اصلاح و جوان سازی در باغ های زیتون استان قزوین اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اصلاح و جوان سازی در باغ های زیتون استان قزوین اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید