عمو هاشم از اواسط شهریور ماه در سنگلج

به گزارش مجله افتخار، نمایش مستند عموهاشم به کارگردانی داود فتحعلی بیگی از اواسط شهریورماه در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می رود.

عمو هاشم از اواسط شهریور ماه در سنگلج

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، داود فتحعلی بیگی که آخرین بار شش سال پیش نمایش انسانم آرزوست را در سنگلج به روی صحنه برده بود، با تئاتر مستند عمو هاشم به این تماشاخانه باز می گردد.

نمایش عموهاشم که متن آن نیز توسط فتحعلی بیگی نوشته شده به بخش هایی از زندگی هاشم فیاض تعزیه خوان پیشکسوت و آخرین بازمانده نسل تعزیه خوانان تکیه دولت می پردازد که در سال 1383 در تهران درگذشت.

هاشم فیاض که بیشتر در قامت اشقیاخوان و خصوصا اجرای نقش شمر شهره بود، در عرصه بین المللی، برای تعزیه شناسان و پژوهشگران اروپایی نمایش ایرانی چهره ای معتبر و شناخته شده ای است و در موزه واتیکان چند نسخه تعزیه از او و ممهور به مهر هاشم شمر تهرانی نگه داری و برای علاقه مندان نمایش داده می گردد.

فیاض اجراهای متعددی در کشورهای مختلف و جشنواره های معتبر دنیا داشته است. در حاشیه یکی از این اجراها در جشنواره اوینیون در سال 1370، پیتر بروک پس از تماشای تعزیه حربن ریاحی، او را علی بابای نمایش شرق و یکی از بهترین اجراگران نمایش های آئینی دنیا خوانده است.

نمایش عموهاشم از اواسط شهریورماه و با بازی منیژه داوری، حمید معدن کن و امیر آزاد روستا در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می رود. عوامل دیگر نمایش و اطلاعات تکمیلی در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1128

به "عمو هاشم از اواسط شهریور ماه در سنگلج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمو هاشم از اواسط شهریور ماه در سنگلج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید