فدراسیون شنا را تنها نگذارید، مسابقات انتخابی روتردام قتلگاه است

به گزارش مجله افتخار، وحید رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تصمیم فدراسیون جهانی شنا مبنی بر حضور تیم های قهرمان بازی های آسیایی در مسابقات المپیک 2020 گفت: قزاق ها به دلیل نفوذی که در فدراسیون جهانی و کمیته آسیا داشتند، از ویروس کرونا به عنوان یک دستاویز استفاده کردند تا مسابقات انتخابی المپیک لغو شود. آنها از ابتدا پیگیر بودند تا تیم های ایران و چین را از میدان مسابقه به در کنند و در نهایت نیز به هدف خود رسیدند.

فدراسیون شنا را تنها نگذارید، مسابقات انتخابی روتردام قتلگاه است

رضایی تاکید کرد: آنها در این زمینه قدرت و نفوذ داشتند. شواهد حاکی است که آنها با یکدیگر تبانی کردند تا تیم زنان چین و مردان قزاقستان که قهرمان بازی های آسیایی هستند به طور مستقیم راهی المپیک شوند. البته این را به صورت رسمی اعلام نکرده اند اما چیزی که از شواهد تعیین است همین می باشد.

مربی تیم ملی واترپلو در ادامه اعلام نمود: پیشنهادی که داده اند این است که سایر تیم های باقیمانده در مسابقات روتردام شرکت کنند که این مسابقات برای تیم ایران حکم قتلگاه را دارد چرا که تیم های باقیمانده اروپایی در آن شرکت می کنند و سطح مسابقات بسیار بالا می باشد. آنها از ابتدا همین هدف را داشتند تا تیم ایران را از میدان به در کنند.

وحید رضایی در پاسخ به این سئوال که آیا تصمیم فدراسیون جهانی (فینا) درباره لغو مسابقات انتخابی المپیک قطعی است؟ گفت: نامه ای که به فدراسیون ایران ارسال شده، در واقع همین است، فدراسیون ایران نیز بسیار محکم و قاطع خواستار دلایل منطقی در این زمینه شده است و اعتراض خود را اعلام نموده است.

رضایی ادامه داد: هرچند که نامه نگاری فدراسیون ایران روی نامه فدراسیون جهانی وجهه خوبی ندارد اما در واقع با این کار از حقوق بازیکنان ایرانی دفاع کرده است. زمان آن فرا رسیده که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش در این زمینه فدراسیون شنا را تنها نگذارند. در چند وقت اخیر در بیشتر رشته های ورزشی در سطح بین المللی مظلوم واقع شده ایم چراکه این حمایت ها را پشت خود نداشته ایم. این تصمیم قزاقستان در واقع فرار رو به جلو است و برای رویارویی با تیم ایران واهمه داشتند.

مربی تیم ملی واترپلو در پایان درباره نقش دیپلماسی ایران برای حل مشکل تیم ملی واترپلو گفت: صد درصد حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. حتی اگر ما نتوانیم در مسابقات انتخابی شرکت کنیم حداقل آنها می دانند که ما تنها نیستیم چرا که ممکن است سال آینده در مسابقات قهرمانی آسیا بار دیگر این مسائل گریبانگیر تیم ایران شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 783

به "فدراسیون شنا را تنها نگذارید، مسابقات انتخابی روتردام قتلگاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون شنا را تنها نگذارید، مسابقات انتخابی روتردام قتلگاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید