فدراسیون فوتبال قوی تر حرکت می نماید، مسائل زیادی داشتیم

به گزارش مجله افتخار، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، شهاب الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون فوتبال در مورد اجرای طرح استعدادیابی در رده سنی زیر 16 سال برای اولین بار گفت: خوشبختانه اجرای این طرح نشان داد در بخش پایه استعدادهای بی نظیری وجود دارد که بدون شک با پوشش و حمایت می توان در آینده، شاهد توسعه بیش از پیش فوتبال در رده های پایه و تیم های ملی بود.

فدراسیون فوتبال قوی تر حرکت می نماید، مسائل زیادی داشتیم

وی ادامه داد: به همین دلیل فدراسیون فوتبال نگاه عدالتی و مساوی برای تمامی برنامه های خود دارد. همانطور که می دانید در بخش داوران، در حوزه استعدادیابی، فوتبال ملی، بانوان، فوتبال ساحلی، فوتسال، فعال شدن استان ها برای برگزاری مسابقات و دیگر برنامه ها با این نگاه پیش رفته و علیرغم مسائلی که بر سر راه داریم، هیچیک از برنامه های خود را لغو نکردیم. فدراسیون فوتبال قوی تر و متمایزتر از قبل حرکت می نماید تا شاهد توسعه و پیروزیت فوتبال باشد.

رییس فدراسیون فوتبال خطاب به استعدادیاب های سراسر کشور در ادامه گفت: در فوتبال ملی این تفاوت و تمایز را مشاهده کردید. همانطور که در بالا اشاره کردم در بخش بازی های تیم ملی فوتبال برای صعود به جام جهانی، مسائل میزبانی در بحرین و گرفتن میزبانی هم حق مسلم ما بود، علیرغم تمام مسائل پیروز تر از قبل بوده ایم و اکنون رنکینگ اول آسیا و صدر نشین گروه خود هستیم. صعود سرافرازانه تیم ملی فوتبال بانوان برای اولین بار، استعدادیابی که در رده سنی زیر 16 سال اجرا شده و 11523 شرکت نماینده برای استعداد یابی ثبت نام نموده اند، نایب قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی پس از تعطیلی دوساله اردوها، افتخار آفرینی تیم ملی امید، رکورد، اعداد و ارقامی که وجود دارد بیانگر این است که به لطف خدا و کوشش های شبانه روزی مجموعه فدراسیون فوتبال و همه دست اندرکارانی است که برای پیروزیت فوتبال کوشش می نمایند، اتفاق افتاده است.

عزیزی خادم اعلام نمود: بازی های تیم های ملی با انبوهی از مسائل روبرو بود. بدون شک هیچ رییس فدراسیونی دنبال این نبوده که پیروز نباشد. یک بخشی، انحراف کاری است. جهت مناسب نیست و امیدوارم از تجارب گذشته و نگاه به آینده بتوانیم جهت را محکم تر از قبل پیش ببریم. به همین دلیل برای ایجاد شرایطی مناسب و امکانات هر چه بیشتر برای تیم های ملی، با حمایت و کوشش های هیات های فوتبال استان ها، کمپ های تمرینی را برای تیم های ملی در نظر گرفته ایم.

وی ادامه داد: در نشست اخیر که با وزیر ورزش و جوانان در جزیره کیش داشتیم، در مورد امکانات و کمپ تیم ملی و با حمایتهای ویژه آقای محمد، برنامه ریزی خوبی را انجام دادیم. می خواهیم کمپ تیم های ملی را در استان ها توسعه دهیم تا به عنوان پایگاه اصلی فوتبال ملی شناخته شوند و در نهایت به هدفمان که توسعه و توسعه فوتبال ملی است، برسیم. تیم ملی متعلق به همه مردم است. بر همین اساس با ایجاد شرایط و امکانات مناسب در استان های کشور، می خواهیم بستر توسعه را فراهم نموده تا در نهایت به هدفمان برسیم.

عزیزی خادم در ادامه گفت: کره جنوبی با آن مالی که دارد، فدراسیون فوتبالش این تیم را با یک پرواز معمولی به مسابقات اعزام می نماید در صورتی که تمام سعی ما بر این بود تا تیم ملی فوتبال کشورمان بدون دغدغه در مسابقات پیش رو و حساس خود حضور داشته باشد. نه تنها تیم ملی فوتبال بزرگسالان بلکه تیم ملی فوتبال امید و بانوان نیز با پرواز اختصاصی در رقابتهای مهم خود حضور یافتند. علیرغم تمامی مسائل با کارگروهی، ایجاد امکانات و بستری مناسب برای تیم های ملی سعی کردیم بهترین عملکرد را داشته باشیم که نتایج، اکنون گواه این موضوع است. مجموعه فدراسیون فوتبال دلسوزانه و مشتاقانه در کنار تیم ملی فوتبال بوده و به عنوان پایگاهی که موجبات شادی ملت عزیز ایران را فراهم نموده، از هیچ کوششی دریغ ننموده است. ما جهت روشنی را پیش روی فوتبال داریم و شاهد فصل نوینی از فوتبال خواهیم بود.

رییس فدراسیون فوتبال اضافه نمود: به آینده روشن فوتبال امید دارم، مخصوصاً در استان های کشور با اجرای طرح استعدادیابی در رده سنی زیر 16 سال که با پیروزیت اجرا شد، اکنون در برنامه های خود، اجرای طرح مشابه در رده سنی زیر 19 سال، بانوان و فوتسال را خواهیم داشت. فدراسیون فوتبال روندش تعامل با هیات های استان ها است. بدون شک استعدادیابی در نتایج نهایی، موثر است و به واسطه انبساط خاطر و انگیزه شما استعدادیابان که کوشش می کنید تا بهترین ها را به فوتبال معرفی کنید، از شما قدردانی می کنم.

عزیزی خادم اظهار کرد: همانطور که می دانید همکاری با گل گهر، مس و فولاد مبارکه باعث شده تا اقدامات موثری در بخش فوتبال برداشته گردد. شما شک نکنید اگر از جایی که احساس کردید می توان برای توسعه فوتبال قدم برداشت، من کنار شما خواهم بود. به منظور ایجاد شرایط مناسب به جهت اجرای برنامه های استعدادیابی تمامی امکانات و تجهیزات رفاهی، تامین البسه و مواردی که برای این امر احتیاج بود را فراهم کردیم تا در بهترین شرایط ممکن فعالیت های مد نظر انجام گردد. این اولین قدم ما به سمت استان ها است. نگاهمان به توسعه فوتبال در کشور است. همانطور که در بالا اشاره کردم، امروز در کیش یک پایگاه اصلی برای فوتبال ملی درست نموده ایم و قصد داریم استان ها را از لحاظ امکانات تجهیز کنیم.

وی ادامه داد: ما جدا از استان ها نیستیم. ما بر آمده از دل همین استان ها هستیم و نگاهمان به استان ها روشن است. قطعاً فدراسیون فوتبال بخشی که برایش مهم بود، رفتن به جام جهانی و سریع ترین صعود برای رفتن به جام جهانی است که این امر رخ داد و امروز مایه امید و افتخار شده است که به لطف خداوند متعال با همکاری همه اعضای فدراسیون، شاهد این مهم هستیم. بدون شک استعدادیاب های استان ها ما را برای رسیدن به این اتفاق یاری نموده اند. با کشف استعدادها و با کمترین امکانات، امروز اتفاقات خوبی را شاهد هستیم و این دلگرمی و آتش اشتیاق و انگیزه مضاعف شده است تا برای پیروزیت، بیش از پیش گام برداریم.

عزیزی خادم در خاتمه گفت: فدراسیون فوتبال با توجه به رویدادهایی که پیش روی خود داشت، همزمان کاری را متوقف نکرد. قصدمان این است که طرح بزرگ استعدادیابی را که در دل آن توسعه، عدالت، دیده شدن است اجرا کنیم و با برنامه ریزی خوبی که دوستانم در کمیته جوانان در دستور کاری و اجرایی خود قرار داده اند، شاهد توسعه فوتبال خواهیم بود. این امر بدون شک کاری نو و پیروز برای فوتبال ملی است. باری که بر دوش شما استعدادیاب ها است، درک می کنم و از شما تشکر می کنم. چرا که با کمبود منابع و دستمزدهایی که قابل مقایسه با زحمات شما نیست، کوشش می کنید. از شما بخاطر تمام زحماتتان تشکر و قدردانی می کنم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1848

به "فدراسیون فوتبال قوی تر حرکت می نماید، مسائل زیادی داشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال قوی تر حرکت می نماید، مسائل زیادی داشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید