مقصران اصلی بورس چه کسانی هستند؟

به گزارش مجله افتخار، صبح امروز عضو ناظر شورای عالی بورس از تخلفات یک حقوقی نزدیک به دولت و اثرگذاری آن بر جریان فرایند نزولی بازار سهام پرده برداشت.

مقصران اصلی بورس چه کسانی هستند؟

محسن علیزاده گفت: یک شرکت حقوقی نزدیک به دولت 4000 میلیارد تومان در سقف قیمت سهام فروخته اما بعد از الزام به بازار گردانی فقط 800 میلیارد تومان سهام خریده است، آن هم در شرایطی که قیمت ها تقریبا یک سوم شده است.

حقوقی ها در موضوع ریزش 35 درصدی بورس ظرف دوماه ونیم گذشته در مظان اتهام هستند، حالا این نماینده مجلس در اظهارات خود، بدون آن که نام این شرکت حقوقی را افشا کند، اشاراتی داشته که با رمزگشایی از آن کدها شاید بتوان به گزینه اصلی هدایت شد.

به گفته عضو ناظر مجلس در شورای بورس، حقوقی تخریبگر بازار:

1. نزدیک به بدنه دولت است.

2.یک مجموعه حقوقی است که در بدنه خود مالک سهام نهاد پولی است.

3.در دوره نزول 2.5 ماهه بورس حجم قابل توجهی سهام فروخته است.

حال این سوال مطرح می شود که چند مجموعه حقوقی در بورس وجود دارند که هر3 ویژگی یاد شده در آنها خودنمایی می کند. با کمی بررسی به 2 گزینه احتمالی می رسیم که مجموعه شبه دولتی هستند، که البته نام و نشان آنها برای خود دولت و مجلس و حتی سازمان بورس مشخص است و باید ببینیم با این مجموعه های نزدیک نزدیک به دولت چه برخوردی خواهد شد. فراموش نکنیم خود رئیس دولت بود که بارها مردم را به سرمایه گذاری در بورس تشویق کرد و حالا باید دید چرا یک مجموعه وابسته به آن موجبات زیان مردم را فراهم کرده است؟

منبع: مشرق

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1247

به "مقصران اصلی بورس چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقصران اصلی بورس چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید