نحوه فعالیت دستگاه ها با اجرای محدودیت های جدید کرونایی

به گزارش مجله افتخار، استاندار تهران ضمن تشریح جزییات محدودیت های جدید که براساس مصوبه ستاد ملی کرونا از روز شنبه اجرایی می گردد، بر لزوم همکاری و مشارکت شهروندان در اجرای این مصوبه تاکید نمود.

نحوه فعالیت دستگاه ها با اجرای محدودیت های جدید کرونایی

به گزارش خبرنگاران، انوشیروان محسنی بندپی در تبادل نظر با ایسنا در تشریح آخرین جزئیات مصوبه ستاد ملی کرونا گفت: آن چه ستاد ملی کرونا روز گذشته با حضور رئیس جمهور مصوب کرد، تصمیمی کاملا علمی، کارشناسی و قابل انجام است که براساس شرایط بیماران بستری در مناطق مختلف کشور اتخاذ شده است.

وی اضافه نمود: در این مصوبه مناطق زرد، نارنجی و قرمز تعیین شده هست و برای هر منطقه براساس شرایط محدودیت ها و تدابیر لازم پیش بینی و تعیین شده است.

استاندار تهران ادامه داد: این مصوبه براساس پیشنهاد وزارت بهداشت تنظیم شده و تمامی پیشنهادات مطرح شده از سوی وزارت بهداشت و قرارگاه مورد تصویب قرار گفت. لذا مصوبه روز گذشته از پویایی، پختگی و جامعیت بسیار خوبی برخوردار بود که مناطق و شهرستان های کشور را به سه رنگ زرد، نارنجی و قرمز تقسیم کرد.

وی تاکید نمود: این تقسیم بندی براساس یک شاخص که شاخص مطلوبی نیز به نظر می رسد اجرا شده است یعنی براساس تست های پی سی ار مثبت در هر منطقه و شمار بستری بیماران، محدودیت ها اعمال خواهد شد. به نظر من این تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیمی علمی و تخصصی است که انشالله با اجرای آن و پیگیری که توسط دستگاه های مختلف انجام خواهد شد این امیدواری را ایجاد نموده که بتوانیم نسبت به کنترل بیماری گام موثری برداریم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که در کنار این مصوبه شاهد تشکیل قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا بوده ایم، اضافه نمود: براساس نظر رئیس جمهور همه استانداران و دستگاه های اجرایی موظف هستند با تمام دقت این مصوبات را اجرا نمایند. ما در استان تهران با جدیت مصوبه را دنبال خواهیم کرد. مصوبه روز گذشته ستاد ملی کرونا نیز از یکم آذرماه یعنی هفته آینده اجرایی خواهد شد. به این ترتیب امیدواریم بتوانیم شرایطی را که امروز با آن روبرو هستیم مدیریت و کنترل کنیم و فرایند کاهش بیماری را ببینیم.

وی ادامه داد: براساس گزارشی که روز گذشته اعلام شد تقریبا مناطق نارنجی و زرد در کشور بیشتر از مناطق قرمز هستند به این ترتیب 155 شهرستان زرد، و 160 شهرستان نارنجی و بیش از 100 شهرستان قرمز هستند.

محسنی بندپی در تشریح محدودیت های اعمال شده در مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا نیز گفت: کارکنانی که در دستگاه های اجرایی فعالیت می نماید بجز آن دسته که وظیفه امدادی، اورژانسی و درمانی دارند، مقرر شده یک سوم نیروی انسانی در محیط کار مشغول به کار باشد و دو سومی مابقی از دورکاری و شیفت بندی استفاده نمایند البته مقرر شده که چگونگی انجام این عمل به وسیله سازمان امور استخدامی اعلام گردد. همچنین دستگاه های که براساس وظیفه حاکمیتی باید در محیط کار تعیین خود حاضر باشند نیز توسط سازمان امور استخدامی لیست آنها اعلام خواهد شد.

استاندار تهران در بخشی دیگر از صحبت های خود با تاکید بر لزوم همکاری و مشارکت شهفرایندان در اجرای هر چه بهتر این مصوبه گفت: شهفرایندان همچون سابق که در ایام تعطیلات نوروز همراهی خود را نشان دادند و به این ترتیب نقش موثری در کاهش چرخه انتقال کرونا رقم زدند باید امروز نیز این همکاری و مشارکت را داشته باشند. انشالله در این مصوبه که از یکم آذر ماه اجرایی خواهد شد دستگاه های که مکلف هستند نسبت به اجرای تصمیمات اقدام نمایند و در کنار مسئولان و دستگاه ها، مردم نیز همکاری داشته باشند در حقیقت این انتظار را داریم که همچون گذشته شهفرایندان در رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پروتکل های بهداشتی همکاری داشته باشند تا شاهد چرخه معکوس و کاهش این بیماری در کشور باشیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1269

به "نحوه فعالیت دستگاه ها با اجرای محدودیت های جدید کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه فعالیت دستگاه ها با اجرای محدودیت های جدید کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید