قدردانی افغانستان از ایران به خاطر پذیرش رایگان اتباع خارجی مبتلا به کرونا

به گزارش مجله افتخار، سفارت کابل در تهران از جمهوری اسلامی ایران به خاطر پذیرش رایگان اتباع خارجی مقیم از جمله اتباع افغانستان در صورت ابتلا به بیماری کرونا سپاسگزاری و قدردانی کرد.

قدردانی افغانستان از ایران به خاطر پذیرش رایگان اتباع خارجی مبتلا به کرونا

به گزارش مجله افتخار، به نقل از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، در اطلاعیه سفارت افغانستان در تهران آمده است: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا جمهوری اسلامی ایران، همه اتباع خارجی که در این کشور زندگی می نمایند، چنانچه دچار بیماری کرونا شوند، پذیرش آن ها در بیمارستان های دولتی رایگان خواهد بود.

در ادامه این اطلاعیه آمده که سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران طی جلسات متعدد، مسائل مختلف مهاجرین از جمله درمان آن عده از مهاجرین افغان را که به ویروس کرونا مبتلا می شوند، با مقامات وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران مطرح نموده است.

این سفارت در ادامه از این تصمیم بشردوستانه مقامات جمهوری اسلامی ایران ابراز سپاس و قدردانی نموده است.

سفارت افغانستان در تهران از همه اتباع مقیم ایران تقاضا نموده تا ضمن رعایت مقررات وضع شده به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در حفظ مسائل بهداشتی دقت نمایند و در صورتی که علائمی مبنی بر ابتلا به این ویروس دارند، به مراکز درمانی مراجعه نمایند.

به گزارش مجله افتخار، پیش تر استاندار و رئیس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان از رایگان شدن ارائه خدمات درمانی به اتباع خارجی مبتلا به کووید 19 خبر داده بود. پیشنهاد درمان رایگان اتباع خارجی از سوی آشناگر استاندار سمنان مطرح و مورد توافق رئیس جمهوری کشورمان قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 877

به "قدردانی افغانستان از ایران به خاطر پذیرش رایگان اتباع خارجی مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی افغانستان از ایران به خاطر پذیرش رایگان اتباع خارجی مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید