نخست وزیر جدید ایتالیا: روابط اتحادیه اروپا و روسیه را سوریه شکل می دهد

به گزارش مجله افتخار، نخست وزیر جدید ایتالیا گفت، روابط اتحادیه اروپا با روسیه با توجه به وقایع سوریه تعیین می گردد. وی در ادامه، آمریکا را به عنوان متحد اصلی کشورش در عرصه جهانی توصیف کرد.

نخست وزیر جدید ایتالیا: روابط اتحادیه اروپا و روسیه را سوریه شکل می دهد

برای سفر به تور اروپا قیمت مناسب با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید. سفری هیجان انگیز به سرزمین تاریخی اروپا و در عین حال لذت بردن از جاذبه های توریستی مدرن را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پائولو جنتیلونی، نخست وزیر جدید ایتالیا سه شنبه در مجلس کشورش گفت، نشست پنج شنبه رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل روی مساله سوریه متمرکز خواهد بود.

این مقام که سابق بر این، وزیر امور خارجه ایتالیا بود و به تازگی جانشین ماتئو رنتزی شده، گفت: بحرانی که روابط میان اتحادیه اروپا و روسیه را تعیین می نماید، در زمانی مورد بحث قرار می گیرد که دوره گذار سیاسی در آمریکاست. من فرصت را مغتنم شمرده و می گویم که آماده همکاری با آمریکا هستیم؛ کشوری که همیشه یک شریک اصلی برای ما بوده است.

این موضع گیری ایتالیا علیه روسیه بسیار چشمگیر است؛ چرا که ایتالیا همیشه جزو کشورهایی در اتحادیه اروپا بوده است که رابطه ای صلح طلبانه با مسکو داشته است. علاوه بر این، ایتالیا در بحث تحریم ها علیه روسیه هم بسیار محتاطانه برخورد کرد؛ با این حال هیچگاه از چارچوب موضع مشترک اتحادیه اروپا خارج نشد.

دولت جدید پائولو جنتیلونی عصر سه شنبه از مجلس رای اعتماد گرفت و امروز (چهارشنبه) هم باید از سنا رای اعتماد بگیرد. جنتیلونی که هم حزبی و متحد رنتزی محسوب می گردد اما در سخنانش اندکی تغییر را نشان داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 675

به "نخست وزیر جدید ایتالیا: روابط اتحادیه اروپا و روسیه را سوریه شکل می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر جدید ایتالیا: روابط اتحادیه اروپا و روسیه را سوریه شکل می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید