اخبار سیاسی

ظریف بامداد آدینه راهی نیویورک می گردد

سخنگوی وزارت خارجه ایران بیان کرد که محمدجواد ظریف برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل بامداد آدینه راهی نیویورک می گردد.

1 آبان 1398

ممنوعیت سیگار الکترونیک در هند

دولت هند در راستای مبارزه جهانی علیه استفاده از سیگارهای الکترونیک، مصرف این نوع دخانیات را ممنوع اعلام کرد.

1 آبان 1398

حضور ایران در سازمان جهانی گردشگری پررنگ تر گردد، مراسم روز جهانی گردشگری را در سیستان و بلوچستان برگزار می کنیم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: حضور ایران در سازمان جهانی گردشگری باید پررنگ تر گردد، به گونه ای که بتوانیم طرح ها، نظرات و ایده های خود را به این سازمان پیشنهاد دهیم. ایده ها و حتی شعار سال از سوی ایران می تواند به این سازمان جهانی ارائه...

30 مهر 1398

انتقاد سناتورهای استرالیایی از پیوستن کانبرا به ائتلاف واشنگتن در تنگه هرمز

بعضی سناتورهای استرالیایی در جلسه ای با حضور ماریس پاین وزیر خارجه این کشور از تصمیم دولت برای پیوستن به ائتلاف تحت رهبری آمریکا در خلیج فارس و تنگه هرمز انتقاد کردند.

27 مهر 1398

شهریه های نجومی در جیب مدیران مدارس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ورود مجلس به موضوع شهریه های نجومی مدارس، گفت: سود مدارس لاکچری فقط به جیب مدیر و هیئت امنای مدارس می رود و معلمان این مدارس حقوق کمی می گیرند.

24 مهر 1398

تاکید مقامات پاکستانی بر عدم تغییر سیاست هسته ای این کشور

اندکی پس از آنکه نخست وزیر پاکستان اعلام نمود کشورش قصد ندارد جنگ هسته ای با هند شروع کند، وزارت خارجه پاکستان توضیح داد این سخن برشی از کل اظهارات او بوده و تغییری در سیاست هسته ای این کشور رخ نداده است.

24 مهر 1398

برزیل: آمریکا برای مهار آتش سوزی در جنگل های آمازون یاری خاصی نمی کند

وزیر دفاع برزیل گفت که با وجود وعده های ترامپ، آمریکا برای مهار آتش سوزی های گسترده در جنگل های آمازون کار خاصی انجام نمی دهد.

21 مهر 1398

دیوید کامرون دست جانسون را رو کرد

مهر نوشت: نخست وزیر اسبق انگلیس در اظهاراتی عنوان داشت که بوریس جانسون موافق برگزیت نیست بلکه برای عوام فریبی و تقویت صندلی سیاسی خود از آن حمایت می نماید.

20 مهر 1398

ایندیپندنت بوق تبلیغاتی جدید بن سلمان

یک رسانه انگلیسی در گزارشی از ارتباط نزدیک صاحب دو روزنامه ایندیپندنت و ایونینگ استاندارد با ولیعهد سعودی اطلاع داد.

20 مهر 1398

تأثیر اخراج بولتون بر مذاکرات آمریکا با کره شمالی

تحلیلگران مسائل سیاسی بر این باورند که اخراج جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید می تواند در نهایت موجب انعطاف بیشتر در مذاکرات هسته ای با کره شمالی شود.

19 مهر 1398

دانشگاه های برتر در ثبت و همانندجویی پایان نامه ها، رساله ها، و پیشنهاده ها اعلام شد

دانشگاه های برگزیده 6 ماهه دوم سال 1397 در ثبت و همانندجویی سرانجام نامه ها، رساله ها، و پیشنهاده ها اعلام شدند.

19 مهر 1398

فرانسه موافقت با تعویق برگزیت را مشروط کرد

فرانسه بهبود اوضاع سیاسی در انگلیس را شرط موافقت با تعویق مجدد اجرای برگزیت خاطرنشان کرد.

18 مهر 1398

واکنش پکن به اقدام آمریکا در ندادن ویزا به دیپلماتهای چینی

یه گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، آمریکا با بهانه قرار دادن سرکوب مردم در سین کیانگ چین، از صدور ویزا برای بعضی از مقامات چینی خودداری نموده که این امر موج خشم پکن شده است.

17 مهر 1398

دلایل طالبان درباره عدم اختیار دولت افغانستان؛ طرفهای سیاسی مواضع خود را اعلام نمایند

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان با اشاره به مخفی کاری در فهرست مذاکره نمایندگان گفت که دولت افغانستان در روند صلح با اختلافات داخلی روبرو است و یا صلاحیت تصمیم گیری ندارد بنابراین طرفهای سیاسی مواضع خود را معین نمایند.

15 مهر 1398

مساجد حتی در دوره سیاه جنگ داخلی هدف قرار نگرفته اند

خبرنگاران: نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان که پس از انفجارهای طرابلس با قطع سفر خود از یونان به کشور بازگشته است هدف این انفجارها طرابلس را ایجاد فتنه و درگیری میان لبنانی ها دانست.

14 مهر 1398

مخالفت نمایندگان دموکرات از ایالات چرخشی آمریکا با استیضاح ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری هیل، به رغم آنکه جمع کثیری از اعضای انجمن حزبی دموکراتها در مجلس نمایندگان آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ حمایت می نمایند، دموکراتهای راه یافته از ایالات چرخشی به این مجلس قانونگذاری به شدت در برابر فشارها برای...

14 مهر 1398

بدنه سازی و کف سازی مجموعه مهرپادین در بافت تاریخی مهریز انجام شد

بافت مهرپادین به عنوان تنها مجموعه ثبت شده در مهریز است که طرح مرمتی آن بیش از دو سال به طول انجامید. این مجموعه تاریخی که بخش مهمی از بافت تاریخی مهریز را تشکیل می دهد مورد مرمت و حفاظت نهاده شد.

13 مهر 1398

برگزاری شب فرهنگی خراسان رضوی در جشنواره ملی چهارسوق در برج میلاد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری شب فرهنگی خراسان رضوی در جشنواره گردشگری چهارسوق برج میلاد تهران اطلاع داد.

11 مهر 1398

نخستین کمیسیون پایش و تحلیل جرائم در ستاد مرکزی یگان حفاظت برگزار گردید

کمیسیون پایش و تحلیل جرائم با پیشنهاد معاونت امنیتی و حفاظتی یگان، به منظور تجزیه و تجلیل آمار و اطلاعات و اخبار حوزه ماموریتی و با هدف کاهش جرائم علیه مواریث تاریخی، فرهنگی تشکیل شد.

10 مهر 1398

رمزگشایی ازفرافکنی های شبکه آمریکایی؛الحره بازوی رسانه ای سیا

خبرنگاران، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: رسانه های وابسته به ایالات متحده آمریکا کوشش های خود برای تحریف افکار عمومی در سطح منطقه و دنیا را وارد فاز تازه ای نموده اند. درهمین ارتباط، شبکه آمریکایی الحره با انتشار گزارشی موهن، به نهادهای دینی در...

8 مهر 1398
تعداد: (69)