ژاپن به شرکت هوش مصنوعی اوپن ای آی هشدار داد

به گزارش مجله افتخار، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کمیسیون حفاظت از اطلاعات خصوصی ژاپن در بیانیه ای گفت اوپن ای آی باید جمع آوری داده های حساس برای ماشین یادگیری را به حداقل برساند. همچنین این سازمان در صورتیکه نگرانی های بیشتری داشته باشد، اقدامات دیگری انجام خواهد داد.

ژاپن به شرکت هوش مصنوعی اوپن ای آی هشدار داد

رگولاتورهای سراسر جهان مشغول بررسی هستند تا قوانینی ناظر بر استفاده از هوش مصنوعی مولد را تصویب کنند. این نوع از فناوری می تواند متون و تصاویری بسازد که تاثیرگذاری آنها با ظهور اینترنت قابل مقایسه است.

هرچند به نظر می رسد ژاپن از فناوری های اخیر عقب مانده، اما انگیزش بیشتری برای دستیابی به هوش مصنوعی و رباتیک دارد تا بتواند بهره وری را همزمان با کاهش محبوبیت خود حفظ کند.

این ناظر گفت باید میان نگرانی هایی درباره حریم خصوصی و مزایای هوش مصنوعی مولد (ازجمله تسریع فناوری و دست و پنجه نرم کردن با مشکلاتی مانند تغییرات آب وهوایی)توازن برقرار شود.

طبق آمار شرکت Similarweb، ژاپن سومین منبع بزرگ ترافیک در وب سایت اوپن ای آی به شمار میرود. سم آلتمن مدیر ارشد اجرایی شرکت در آوریل و قبل از اجلاس G7 با فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن درباره توسعه هوش مصنوعی ملاقات کرد.

اتحادیه اروپا که درحوزه قانونگذاری فناوری پیشرو است، یک نیروی ضربتی در خصوص چت جی پی تی ایجاد کرده و مشغول نوشتن نخستین قوانین ناظر بر هوش مصنوعی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 خرداد 1402 بروزرسانی: 17 خرداد 1402 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 2208

به "ژاپن به شرکت هوش مصنوعی اوپن ای آی هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن به شرکت هوش مصنوعی اوپن ای آی هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید