نیویورک تایمز گزارش داد: شرایط اسفناک مهاجران در اردوگاه های مرزی یونان

به گزارش مجله افتخار، یک روزنامه مشهور آمریکایی به آنالیز شرایط اسفناک زندگی مهاجران و پناهجویان خارجی در اردوگاه های واقع در مرز یونان پرداخته است.

نیویورک تایمز گزارش داد: شرایط اسفناک مهاجران در اردوگاه های مرزی یونان

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل مجله افتخار به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، یونان از اردوگاه های غیرقانونی و مراکز نگهداری در مرز خود به عنوان یک تاکتیک برای جلوگیری از تکرار بحران مهاجران در سال 2015 استفاده می نماید.

بر اساس این گزارش، دولت یونان در حال نگهداری مهاجران و پناهجویان خارجی در یک مرکز محرمانه و غیرقانونی پیش از اخراج آنها به ترکیه بدون انجام فرایند و روال قانونی است.

این یکی از شدیدترین و غیرانسانی ترین تدابیر و اقدامات اتخاذ شده برای مسدود کردن مرز اروپا به روی مهاجران و پناهجویان خارجی به شمار می رود و کارشناسان معتقدند که این اقدام مغایر با قوانین بین المللی است.

چندین مهاجر در مصاحبه های مختلف و متعدد اعلام نموده اند که توسط نیروهای نظامی و امنیتی یونان بازداشت شده و همه وسائل همراه آنها توقیف و ضبط شده است، بدون آنکه اجازه صحبت کردن با وکیل داشته باشند.

این در حالی است که مقام های ترکیه گفته اند که حداقل 3 مهاجر طی دو هفته گذشته در حالی که سعی داشتند وارد یونان شوند، هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده اند.

این گزارش اضافه نمود: رویکرد یونان تاریک ترین نمونه از کوشش های اروپا برای جلوگیری از تکرار بحران مهاجران در سال 2015 میلادی است. در سال 2015 میلادی بیش از 850 هزار مهاجر غیرقانونی با عبور از مرز یونان به سایر کشورهای اروپایی رفتند و این مسئله موجب مخالفت شدید احزاب راستگرای افراطی در سراسر اروپا شد.

پیش از این ده ها هزار مهاجر و پناهجو در جزایر یونان اسکان داده شده اند و بسیاری از مردم یونان آنها را باری بر دوش دولت آتن می دانند، آن هم در شرایطی که اتحادیه اروپا نسبت به این مسئله بی تفاوت است.

دولت یونان از اقدامات خود دفاع نموده و آن را یک واکنش قانونی به اقدامات تحریک آمیز اخیر مقام های ترکیه ارزیابی نموده است. ترکیه از اواخر فوریه تا به امروز هزاران مهاجر را به مرز مشترک خود با یونان منتقل نموده است.

مقام های یونانی گزارش های مربوط به کشته شدن مهاجران در مرز این کشور را تکذیب نموده اند. سخنگوی دولت یونان گفته است که این کشور بر اساس قوانین داخلی اش اقدام به بازداشت و اخراج مهاجران می نماید.

یکی از مهاجران بازداشت شده در این مرکز مخفیانه و غیرقانونی در مرز یونان در تشریح شرایط اسفناک این اردوگاه می گوید: برای مقام های یونانی، ما مثل حیوان هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 776

به "نیویورک تایمز گزارش داد: شرایط اسفناک مهاجران در اردوگاه های مرزی یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز گزارش داد: شرایط اسفناک مهاجران در اردوگاه های مرزی یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید