پل نوآوری دیجی کالا نکست؛ پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه

به گزارش مجله افتخار، پل نوآوری دیجی کالا نکست، با هدف حمایت از پژوهش های دانشگاهیان، تشریح موضوعات پروژه ها، پنل گفت وگو دو طرفه بین مدیران، اساتید و دانشجویان به منظور برطرف چالش های صنعت در زمان حال و آینده است.

پل نوآوری دیجی کالا نکست؛ پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه

به گزارش خبرگزاری شنبه پرس، رویداد پل نوآوری به منظور ایجاد پل ارتباطی میان دیجی کالا و دانشگاه ها برگزار می گردد و مخاطبان اصلی این رویداد، دانشجویان، اساتید و محققان دانشگاهی هستند.

ارتباط بین صنعت و دانشگاه یکی از موضوعات مهم و تاثیرگذار بر وضعیت اقتصادی هر جامعه ای است. در دانشگاه ها افراد متخصصی تربیت می شوند که می توانند با به کارگیری علم خود در صنعت، باعث رشد آن شوند. در نتیجه اگر بین صنعت و دانشگاه در جامعه ارتباطی وجود نداشته باشد، ایده ها و پروژه های دانشگاهی در کتابخانه دانشگاه ها باقی می مانند و امکان استفاده از فناوری ها و علم روز جهان در صنعت امکان پذیر نخواهد شد.

در کشور ما با وجود اینکه تعداد مقالات علمی در بیشتر زمینه ها بالا است و به عنوان مثال در زمینه هوش مصنوعی رتبه اول را در بین کشورهای اسلامی و رتبه 16 را در همه جهان داریم، اما کسب وکارهای بسیار کمی بر پایه فناوری های نوآور در ایران وجود دارد. به همین منظور، دیجی کالا نکست با همکاری و حمایت دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مرکز ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجموعه رویدادهایی به نام پل نوآوری را برگزار می نماید.

پل نوآوری، رویدادی است که دیجی کالا نکست به منظور ایجاد پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت در دانشگاه های مختلف تهران و دیگر شهرهای ایران برگزار می نماید. هدف از برگزاری این رویدادها، حمایت از پژوهش های دانشگاهیان، تشریح موضوعات پروژه ها، پنل گفت وگو دوطرفه بین مدیران، اساتید و دانشجویان به منظور رفع چالش های صنعت در زمان حال و آینده است. در این رویدادها سخنران هایی از مدیران ارشد شرکت های مطرح از جمله دیجی کالا، اساتید مطرح دانشگاه ها، مدیران سازمان های فناور و… حضور دارند و چالش های موجود در صنایع مختلف را مطرح می نمایند.

واحد پژوهش دیجی کالا نکست با انتها نامه ها و تحقیقاتی که قابلیت تجاری سازی و ایجاد نوآوری در بازه های زمانی مختلف یک تا دو ساله، سه تا پنج ساله و شش تا ده ساله داشته باشند، همکاری و از این طرح ها حمایت اقتصادی، معنوی و زیرساختی خواهد نمود. در واقع، این انتها نامه ها چالش های فعلی شرکت های فناور در صنایع مختلف و نیازهای داخلی و بین المللی در سال های آینده را رفع خواهند کرد.

شرکت نمایندگان این رویداد این فرصت را خواهند داشت که انتها نامه ها و تحقیقات خود را در جهت تجاری سازی و ایجاد نوآوری سوق دهند و از حمایت سازمان ها و سرمایه گذاری آنها بهره مند شوند. همچنین امکان ارتباط مستقیم با مدیران گروه دیجی کالا و فرصت شبکه سازی در این زمینه را دارند و در صورت تمایل می توانند در کمپ استارتاپی هوش مصنوعی شرکت نمایند و از حمایت های دیجی کالا نکست از استارتاپ های این حوزه بهره مند شوند.

نخستین رویداد پل نوآوری در اسفند 1397 در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار گردید و دومین رویداد پل نوآوری 25 آبان ماه 1398 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خواهد بود. همچنین رویدادهای بعدی در آذر ماه 1398 در دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد. دکتر روح الله رحمانی، معاون نوآوری دیجی کالا و رئیس هیات مدیره دیجی کالا نکست، دکتر حسین حسینی تودشکی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آقای امیر صالحی، مدیرعامل دیجی کالا نکست، دکتر حمیدرضا زرندی، مدیر فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر مهدی محمدی، دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، سخنرانان دومین رویداد پل نوآوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستند.

شرکت در این رویداد شرایط خاصی ندارد و همه علاقه مندان، متخصصان و پژوهشگران رشته های تحصیلی مختلف فنی، علوم پایه، علوم انسانی و مدیریت می توانند به صورت رایگان در این رویداد شرکت نمایند. لطفا برای شرکت در برنامه از اینجا ثبت نام کنید.

انتهای پیغام/

منبع: مجله شنبه
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 550

به "پل نوآوری دیجی کالا نکست؛ پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل نوآوری دیجی کالا نکست؛ پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید