پورشه 10 درصد سهام شرکت ریمک اتوموبیلی را خرید

به گزارش مجله افتخار، کمتر از دو هفته پس از آن که پورشه رسما نخستین خودروی الکتریکی خود را به نام تایکان (Taycan) معرفی کرد، خودروساز آلمانی اکنون 10 درصد سهام شرکت ریمک اتوموبیلی (Rimac Automobili) را خرید.

پورشه 10 درصد سهام شرکت ریمک اتوموبیلی را خرید

خبرنگاران | سرویس اخبار - ریمک سازنده خودروی سوپراسپرت الکتریکی و یکی از شرکت های دارنده فناوری خودروی برقی در کرواسی است. این موضوع که سرمایه گذاری پورشه در ریمک چه منافعی برای خودروساز آلمانی دارد و به چه میزان باعث سود می شود، هنوز تعیین نیست. اما پورشه هنگام سرمایه گذاری گفت که امیدوار است این کار باعث افزایش همکاری در زمینه توسعه خودروی الکتریکی شود.

در فاصه دو هفته از معرفی پورشه تایکان، خودروساز آلمانی 10 درصد از سهام شرکت ریمک را تصاحب کرد تا در آینده شاهد همکاری نزدیک این دو باشیم.

کمتر از دو هفته پس از آن که پورشه رسما نخستین خودروی الکتریکی خود را به نام تایکان (Taycan) معرفی کرد، خودروساز آلمانی اکنون 10 درصد سهام شرکت ریمک اتوموبیلی (Rimac Automobili) را خرید. ریمک سازنده خودروی سوپراسپرت الکتریکی و یکی از شرکت های دارنده فناوری خودروی برقی در کرواسی است.

این موضوع که سرمایه گذاری پورشه در ریمک چه منافعی برای خودروساز آلمانی دارد و به چه میزان باعث سود می شود، هنوز تعیین نیست. اما پورشه هنگام سرمایه گذاری گفت که امیدوار است این کار باعث افزایش همکاری در زمینه توسعه خودروی الکتریکی شود.

لوتز میشکه، معاون هیئت اجرایی و عضو هیئت مدیره در امور مالی و فناوری اطلاعات پورشه گفت: با توسعه خودروهای سوپراسپرت تمام الکتریکی دو سرنشین مانند ریمک کانسپت وان و ریمک C-Two و همچنین سیستم های اصلی خودرو، ریمک به شدت اعتبار خود را در زمینه سیستم محرکه الکتریکی نشان داده است.

ما احساس می کنیم که ایده ها و رویکردهای ریمک بسیار امیدوارکننده است، به همین دلیل امیدواریم که با مشارکت در توسعه خودروی برقی، همکاری نزدیکی با خودروساز الکتریکی کرواسی برقرار کنیم.

ریمک که سال 2009 فعالیت رسمی خود را در یک گاراژ آغاز کرد، در حال حاضر قصد دارد حدود 400 نفر را برای گسترش فعالیت ها استخدام کند. تمرکز اصلی این شرکت بر فناوری باتری ولتاژ بالا و سیستم محرکه برقی است. همچنین ریمک در حال توسعه رابط های انسان - ماشین و دوچرخه های الکتریکی تحت برند گریپ بایکس (Greyp Bikes) است؛ گریپ بایکس یکی از شرکت های تابعه ریمک به شمار می رود که در سال 2013 تاسیس شد و دوچرخه برقی (e-Bike) با استانداردهای روز جهان تولید می کند.

میت ریمک مدیر عامل شرکت ریمک اتوموبیلی گفت: در حال حاضر همکاری پورشه با ریمک گام مهمی در جهت تبدیل شدن به یکی از تامین کنندگان اصلی سیستم ها و قطعات صنعت خودرو در زمینه الکتریکی سازی محصولات، اتصال و زمینه مهیج سیستم های پیشرفته دستیار راننده است.

سال گذشته ریمک زمانی که ریچارد هاموند مجری معروف نمایش تلویزیونی گرند تور در رویداد صعود تپه (هیل کلایمب) هامبورگ تصادف کرد، غافلگیر شد. در این رویداد، هاموند کنترل خودروی ریمک کانسپت وان را از دست داد و به سختی تصادف کرد. اگرچه کار ریچارد هاموند به بیمارستان کشید و دچار شکستگی از ناحیه زانو شد، اما به زودی توانست سلامتی خود را بازیابد.

البته این تصادف باعث شد تا اتفاقات خوبی برای ریمک بیفتد و سود قابل توجهی نصیب خودروساز الکتریکی نوپا شود؛ به طوری که مدتی قبل یکی از مسئولان ریمک اذعان کرد، تصادف هاموند باعث شد این شرکت سه دستگاه خودروی الکتریکی خود را به فروش برساند.

ریمک اوایل سال جاری میلادی از خودروی سوپراسپرت الکتریکی C-Two رونمایی کرد؛ سوپراسپرت C-Two قادر است در زمان قابل توجه 1.95 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد و در زمان 11.8 ثانیه نیز به سرعت 300 کیلومتر بر ساعت برسد. این شرکت عملکرد خودروی سوپراسپرت ریمک C-Two را در پاسخ مستقیم به معرفی تسلا رودستر تغییر داد.

اخبار مربوط به اعلام سرمایه گذاری پورشه در شرکت خودروسازی ریمک هنوز تازه است و به نظر می رسد خیلی زود باشد که بخواهیم در مورد نحوه همکاری و مشارکت آن دو صحبت کنیم. اما همان طور که میت ریمک گفت، این سرمایه گذاری و همکاری می تواند گام مهمی برای رشد ریمک باشد.

منبع: سرپوش خودرو

منبع: setare.com
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1419

به "پورشه 10 درصد سهام شرکت ریمک اتوموبیلی را خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورشه 10 درصد سهام شرکت ریمک اتوموبیلی را خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید