چرا فایل های رهن کامل در بازار پایتخت کاهش یافت؟

به گزارش مجله افتخار، خبرنگاران در چند روز اخیر به شکل محسوسی از تعداد آپارتمان های رهن کامل در بازار اجاره کاسته شده و اکنون کانون عرضه این گروه از فایل ها، آپارتمان های کوچک متراژ با مساحت کمتر از 70 مترمربع است.

چرا فایل های رهن کامل در بازار پایتخت کاهش یافت؟

به گزارش مجله افتخار، در حالی که طی هفته های گذشته تقریبا در تمام گروه های متراژی تعدادی از آپارتمان ها توسط موجران به شکل رهن و اجاره یا رهن کامل قابل تبدیل عرضه شده بود، اما به تدریج ذخیره این فایل ها به پایان رسیده و اکنون فقط در گروه آپارتمان های نقلی و کوچک متراژ به ویژه در نیمه شرقی تهران می توان واحدهای عرضه شده به صورت رهن کامل را یافت.

البته تعداد اندکی فایل در گروه آپارتمان های بزرگ متراژ نیز در میان فایل های رهن کامل باقی مانده که این موارد اغلب به دلیل اینکه فراتر از توان مالی مستاجران بوده، همچنان نزد بنگاه ها باقی مانده است. واسطه ها می گویند علاوه بر واحدهایی که از ابتدا با ودیعه پیشنهادی برای رهن کامل فایل شده اند، تعدادی از آپارتمان های اجاری نیز به صورت قابل تبدیل به رهن کامل عرضه شده اند و دست متقاضیان اجاره آپارتمان برای تغییر در میزان ودیعه و اجاره ماهانه باز است. گفته می شود تعداد این نوع فایل ها با نزدیک شدن به پایان تابستان رفته رفته افزایش خواهد یافت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 302

به "چرا فایل های رهن کامل در بازار پایتخت کاهش یافت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فایل های رهن کامل در بازار پایتخت کاهش یافت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید