چه خبر از سود سهام عدالت؟

به گزارش مجله افتخار، با نزدیک شدن روزهای پایانی سال مشمولان سهام عدالت در انتظار سود سالیانه سهام خود هستند. تا کنون این سود در سه مرحله و به میزان 12 هزار و 700 میلیارد تومان پرداخت شده و سودی که سال جاری پرداخت خواهد شد مرحله چهارم و سود سال 1398 است.

چه خبر از سود سهام عدالت؟

به گزارش خبرنگاران، با وجود اینکه در آخرین ماه سال به سر میبریم و به روزهای خاتمهی سال 1399 نزدیک می شویم، هنوز هیچ مسئولی به طور شفاف درمورد زمان و میزان سود سال 1398 سهام عدالت اظهار نظر ننموده است. البته زمان واریز سود سهام عدالت سال 1398 بستگی به فعالیت شرکت ها دارد و به گفته مسئولان در صورت انجام اقدامات لازم از سوی شرکت های مربوطه، سود سهامداران تا خاتمه سال پرداخت می گردد.

به نظر می رسد واریز سود سالیانه سهام عدالت چند تفاوت مهم با سال های قبل دارد. نخست آنکه مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند، چنانچه اقدام به فروش بخشی از سهام خود نموده باشند، فقط سود بخشی از سهام را که نفروخته اند، دریافت خواهند کرد. برای مثال درصورتی که 30 درصد سهام عدالت خود را فروخته اند، 70 درصد از سود سال 1398 را دریافت خواهند کرد.

تفاوت دیگر لزوم ثبت نام در سامانه سجام است. هر کدام از 36 شرکت سرمایه گذاری استانی و ناشران بورسی که برای واریز سود مشمولان سهام عدالت، شرکت سپرده گذاری مرکزی را انتخاب نموده باشند این سود براساس شماره حساب اعلام شده در سجام واریز خواهد شد. چنانچه مشمول سهام عدالت بخواهد سود خود را به صورت متمرکز دریافت کند و خود به دنبال سود شرکت ها نرود تنها راه این اقدام، ثبت نام در سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir است.

البته به نظر می رسد این آخرین سالی است که همه مشمولانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند، با ارزش اولیه یکسان سهام عدالت خود، سود یکسان دریافت می نمایند و از سال آینده که تکلیف اعضای هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی و پروژه هایی که این شرکت ها در آن سرمایه گذاری خواهند کرد، مشخص گردد، میزان سودی که مشمولان هر استان دریافت مینمایند، با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

بر اساس این گزارش، تا به امروز به مشمولان سهام عدالت سه دوره سود پرداخت شده است به این ترتیب که در سال 1395 به ازای یک میلیون تومان سهم 150 هزار تومان، در سال 1396، 175 هزار تومان و در سال 1397، 205 هزار تومان پرداخت شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1461

به "چه خبر از سود سهام عدالت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه خبر از سود سهام عدالت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید