با هوش مصنوعی نیازی به یادگیری این مهارت ها ندارید

به گزارش مجله افتخار، هوش مصنوعی همچنین می تواند حجم وسیعی از داده ها را به سرعت تجزیه وتحلیل کند یا الگوهایی را شناسایی کند که ممکن است انسان ها آن ها را به اشتباه تفسیر کنند که مسلماً این امر منجر به تصمیم گیری نهایی بهتری خواهد شد.

با هوش مصنوعی نیازی به یادگیری این مهارت ها ندارید

دیجیاتو نوشت: در چند ماه گذشته و به ویژه پس از راه اندازی ChatGPT، پیشرفت های بزرگی درزمینه هوش مصنوعی اجرا شده است و اکنون با کمک AI می توان کارهای بسیار زیادی را انجام داد. درحال حاضر ترس زیادی نسبت به ازدست دادن شغل انسان ها با وجود هوش مصنوعی وجود دارد؛ زیرا این فناوری به راحتی می تواند بسکمک از کارها و مهارت های انسان ها را انجام دهد.

هرچند انتظار نمی رود که هوش مصنوعی به طور کامل توانایی های انسان را تقلید کند، اما در انجام بسکمک از وظایف ابتدایی یکنواخت و رباتیک عملکرد خوبی دارد. هوش مصنوعی با قابلیت های خود برای انجام این وظایف، می تواند در زمان انسان ها صرفه جویی کند تا افراد بتوانند زمان خود را صرف کشف استعدادهای خاصی مانند خلاقیت و تخیل کنند.

به لطف پیشرفت های اخیری که درزمینه هوش مصنوعی اجرا شده است، می توانید از یادگیری مهارت های زیر صرف نظر کنید.

قابلیت های هوش مصنوعی در نوشتن

یکی از موارد استفاده اصلی مدل های هوش مصنوعی، تولید گزارش های ساده، مقالات خبری و محتواهای متنی دیگر است. بیشتر مدل های هوش مصنوعی مانند ChatGPT یا بینگ چت می توانند درباره یک موضوع خاص تحقیق کنند، اطلاعات مربوط به آن را خلاصه کرده و درنهایت یک گزارش کلی درباره موضوع مدنظر کاربران تهیه کنند.

درحال حاضر نیز بسکمک از کارمندان مانند تیم های منابع انسانی از چت بات هایی ازجمله ChatGPT برای نوشتن محتوای مربوط به شغل خود استفاده می کنند. علاوه براین، برخی از افراد حتی با کمک هوش مصنوعی به نوشتن و فروش کتاب در آمازون می پردازند.

طراحی هنری

ابزارهای هوش مصنوعی دیگری نیز وجود دارند که می توانند کارهایی مانند تولید تصویر، طراحی و حتی بهینه سازی طرح های رنگی را انجام دهند و به طراحان کمک کنند. هرچند افراد زیادی ادعا می کنند استفاده از هوش مصنوعی برای خلق آثار هنری، کاری هنری محسوب نمی شود، هنرمندان پیشگام زیادی وجود دارند که از هوش مصنوعی برای توسعه سبک هنری خود استفاده می کنند.

به عنوان مثال، یک عکاس در اینستاگرام که هزاران فالوور دارد، پرتره های خیره کننده و محبوبی منتشر می کند که درواقع با هوش مصنوعی Midjourney ساخته شده و فقط با فتوشاپ ادیت شده اند.

ثبت و پردازش داده

ایمان عادل، معاون اجرایی استراتژی شرکت خدمات Paymob، به فوربس می گوید: ثبت و پردازش داده ها به احتمال زیاد طی 5 تا 10 سال آینده به طور اتوماتیک انجام خواهد شد. الگوریتم های یادگیری ماشین می توانند داده ها را سریع تر و دقیق تر نسبت به انسان ها انجام دهند.

به لطف الگوریتم های یادگیری ماشینی مانند فناوری نویسه خوان نوری (OCR)، هوش مصنوعی می تواند متون چاپ یا نوشته شده را تشخیص دهد، آن ها به داده های دیجیتال تبدیل کند، سپس خطاهای دستی را کاهش داده و درنهایت باعث صرفه جویی در زمان ارزشمند کاربران شود.

تجزیه وتحلیل داده ها

هوش مصنوعی همچنین می تواند حجم وسیعی از داده ها را به سرعت تجزیه وتحلیل کند یا الگوهایی را شناسایی کند که ممکن است انسان ها آن ها را به اشتباه تفسیر کنند که مسلماً این امر منجر به تصمیم گیری نهایی بهتری خواهد شد.

برنارد مار، آینده نگر و نویسنده پرفروش بین المللی، به یورونیوز می گوید: امروزه ما هوش مصنوعی را داریم که می تواند به سادگی داده ها را بررسی کند، آن ها را تجزیه وتحلیل کرده و الگوها را شناسایی کند و نیز برخی از تحلیل ها را برای ما انجام دهد. بنابراین با وجود تمام این قابلیت ها، هوش مصنوعی می تواند وظایف اساسی حسابداری مالی را نیز انجام دهد.

ویرایش ویدیو

درنهایت ابزارهای ویرایش مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند با انتخاب و مونتاژ اتوماتیک بهترین عکس ها و تنظیم سطوح صدا، به افرادی که هیچ تجربه ای در ویرایش ویدیو ندارند، کمک کنند.

این ابزارها همچنین می توانند کارهایی ازجمله روتوش تصویر، تثبیت ویدیو و تصحیح رنگ را نیز انجام دهند. علاوه براین، تولید پیش نمایش و تجسم محصول نهایی را برای کاربران آسان تر می کنند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 خرداد 1402 بروزرسانی: 5 خرداد 1402 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 2203

به "با هوش مصنوعی نیازی به یادگیری این مهارت ها ندارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با هوش مصنوعی نیازی به یادگیری این مهارت ها ندارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید