کاردار لهستان به وزارت خارجه فراخوانده شد

به گزارش مجله افتخار، در اعتراض به کنفرانس ضد ایرانی به اصطلاح صلح و امنیت در خاورمیانه با میزبانی مشترک آمریکا و لهستان که قرار است در 24 و 25 بهمن ماه در ورشو برگزار گردد، روز شنبه 22 دی ویچخ اونلت، کاردار لهستان به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

کاردار لهستان به وزارت خارجه فراخوانده شد

به گزارش خبرگزاری مجله افتخار، در این دیدار رئیس اداره اول شرق اروپای وزارت امور خارجه مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدام طرف لهستانی در همراهی با آمریکا برای برگزاری این کنفرانس را اعلام داشت و گفت: این یک حرکت خصمانه از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است و انتظار می رود لهستان از همراهی با آمریکا در برگزاری این کنفرانس خودداری نماید.

کاردار لهستان در این دیدار با ارائه توضیحاتی در مورد کنفرانس مذکور، بر ضد ایرانی نبودن آن و بیان این که مواضع لهستان با اظهارات اخیر مقامات آمریکایی متفاوت است، تاکید نمود.

رییس اداره اول شرق اروپای وزارت امور خارجه کشورمان با ناکافی دانستن این توضیحات و تاکید بر ضرورت اقدام جبرانی فوری دولت لهستان تاکید نمود: در غیر این صورت جمهوری اسلامی ناچار به اتخاذ اقدامات متقابل است.

کاردار لهستان با اشاره به روابط تاریخی دو کشور گفت که پیغام دولت جمهوری اسلامی ایران را به مقامات ذی ربط لهستان منعکس خواهد نمود.

52310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 133

به "کاردار لهستان به وزارت خارجه فراخوانده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاردار لهستان به وزارت خارجه فراخوانده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید