کرمانشاه 2020 ظرفیت گردشگری غرب ایران را به دنیا معرفی می کند

به گزارش مجله افتخار، استاندار کرمانشاه گفت: میزبانی کرمانشاه در برگزاری رویداد بین المللی گردشگری 2020 به معرفی ظرفیت های گردشگری منطقه غرب کشور به دنیا کمک می کند.

کرمانشاه 2020 ظرفیت گردشگری غرب ایران را به دنیا معرفی می کند

به گزارش خبرنگار مجله افتخار، هوشنگ بازوند در اولین همایش گردشگری و رسانه که با حضور معاون گردشگری کشور و مسئولان و فعالین گردشگری و رسانه ای استان برگزار شد، لازمه توفیق در صنعت گردشگری استان را ورود بخش خصوصی و دولتی به این مقوله دانست و اظهار کرد: هر کدام از دستگاه های اجرایی کرمانشاه می توانند در حوزه فعالیت خود همایش هایی را با موضوع گردشگری برگزار کنند تا به ابعاد مختلف گردشگری در استان پرداخته شود.

وی تاکید کرد: اگر می خواهیم کرمانشاه در سال 2020 به دنیا معرفی شود، پیش نیاز آن یک اجماع استانی برای نشان دادن ظرفیت هایمان و رونق گردشگری است.

استاندار کرمانشاه در ادامه به تشریح اهمیت و نقش رسانه ها در حوزه گردشگری پرداخت و با بیان اینکه سفر در اعصار و دوره های مختلف زندگی بشر با اهداف خاصی انجام می گرفت، افزود: از زمان انقلاب صنعتی سفر و گردشگری همگانی شد و دیگر متعلق به قشر خاصی نبود. تا به امروز هم با ظهور رسانه ها شاهد رشد و ترقی این حوزه و تحول در زندگی بشر هستیم.

وی شرح داد: ملت های مختلف یکدیگر را از طریق رسانه ها می شناسند و در آنها تمایل برای سفر به کشورهای مختلف ایجاد می شود.

بازوند تاکید کرد: رسانه ها با تولید محتوا می توانند تحول مثبت و یا حتی منفی را در گردشگری یک منطقه به وجود آورند، بنابراین امیدواریم رسانه های استان تصویری مثبت از کرمانشاه به عنوان چهره زیبای ایران اسلامی منعکس کنند تا تحول مثبت در گردشگری داشته باشیم.

وی رویدادسازی را یکی از راه های معرفی ظرفیت های استان و جذب گردشگر دانست و گفت: برگزاری جشنواره پویانمایی با حضور صدا و سیمای مراکز 31 استان کشور در تابستان امسال و در پیش بودن رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 از جمله این رویدادها هستند که برای رونق گردشگری استان در پیش داریم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه با اجرای کرمانشاه 2020 علاوه بر توسعه گردشگری استان، ظرفیت گردشگری غرب ایران به دنیا معرفی خواهد شد، گفت: به همه مدیران دستگاه های اجرایی استان تاکید کرده ایم که پروژه های امسال خود را در راستا رفع مسائل زیرساخت های گردشگری بویژه در روستاهایی که بوم گردی دارند، قرار دهند.

وی در ادامه با قدردانی از فعالیت های مدیرکل میراث فرهنگی استان مطرح نمود: زمانی که مدیرکل جدید کرمانشاه روی کار آمد، عده ای خرده گرفتند که چرا فردی غیر متخصص در این حوزه به کار گرفته شده، در حالیکه مدیرکل جدید از همان ابتدا ایده های توسعه ای مناسبی را برای حوزه گردشگری استان طرح ریزی و اجرا کرد که در حال مشاهده برنامه های خوب آن هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 228

به "کرمانشاه 2020 ظرفیت گردشگری غرب ایران را به دنیا معرفی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانشاه 2020 ظرفیت گردشگری غرب ایران را به دنیا معرفی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید