گلایه هاشمی از نمایشی بودن برنامه های توسعه ای شهر

به گزارش مجله افتخار، رئیس شورای شهر تهران از ویترینی و نمایشی بودن برنامه های توسعه گلایه کرد.

گلایه هاشمی از نمایشی بودن برنامه های توسعه ای شهر

به گزارش مجله افتخار، محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به ارائه برنامه سوم توسعه شهری از سوی شهردار تهران با بیان اینکه یکی از مسائل برنامه ریزی در کشور، برنامه ریزی ویترینی و نمایشی است، گفت: یعنی عملکرد سازمان، تابع برنامه و سیاست های آن نیست و براساس روزمره گی و مصالح ذی نفعان صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه باید از حجیم کردن برنامه و افزایش تعداد احکام و تکالیف پرهیز کنیم، توضیح داد: اگر برنامه هوشمند و هدفمند تدوین گردد طبیعی است که در یک دوره محدود و با منابع محدود قادر به اجرای بخش بزرگی از احکام نیستیم و باید پیکره فربه برنامه به چابکی تغییر کند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه شاخص های برنامه باید سنجش پذیر باشد و از عبارات کلی، ایده آل و کیفی در برنامه پرهیز کنیم، چرا که ابهام در عملکرد برنامه را افزایش می دهد، توضیح داد: واقعیت این است که مدیریت شهری با انبوهی از مطالبات مردمی، گروه های ذی نفع و بدنه شهرداری روبرو است که قادر به پاسخگویی به آن ها در مدت محدود نیست که باید اولویت بندی گردد و آن در برنامه گنجانده گردد.

وی با بیان اینکه بسیاری از اهداف برنامه برای آنکه محقق شوند باید ابزارهای قانونی و اجرایی درستی داشته باشند اما معمولا به علت عدم پیگیری مناسب فراهم نمی گردد، گفت: نتیجه آن ، این می گردد که رسیدن به هدف برنامه محقق نمی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 55

به "گلایه هاشمی از نمایشی بودن برنامه های توسعه ای شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه هاشمی از نمایشی بودن برنامه های توسعه ای شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید