28 خانه واقع در بافت تاریخی شیراز به بخش خصوصی واگذار می گردد

به گزارش مجله افتخار به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان با اعلام این خبر گفت: با هدف مرمت، احیا و تغییر کاربری، تعداد 28 خانه واقع در بافت تاریخی شیراز در مالکیت اداره کل میراث فرهنگی استان فارس تحت عنوان مجموعه بصیر دیوان از طریق فراخوان عمومی به سرمایه گذار بخش خصوصی، واگذار می گردد.

28 خانه واقع در بافت تاریخی شیراز به بخش خصوصی واگذار می گردد

او اضافه نمود: از این 28 خانه، تعداد 11 خانه ثبتی و دارای ارزش تاریخی و 17 خانه فاقد ارزش تاریخی هستند.

امیری ادامه داد: با توجه به صندلی بافت فرهنگی تاریخی شیراز و ایجاد بستر مناسب بهره وری از این موقعیت و معرفی بیش از پیش بافت به عنوان جاذبه جدید گردشگری، این تصمیم اخذ گردیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس با اشاره به کاربری این بناها توضیح داد: کاربری پیش بینی گردیده برای این پروژه شامل هتل سنتی، بازارچه صنایع دستی- هنرهای سنتی و سوغات محلی، سفره خانه سنتی، مرکز تفریحی توریستی و ورزشی، مرکز فرهنگی و مذهبی خواهد بود.

او بودجه پیش بینی گردیده برای اجرای طرح مجموعه بصیر دیوان را بالغ بر 35میلیارد و 700میلیون تومان اعلام و خاطر نشان کرد: مدت زمان ساخت برای این پروژه سه سال در نظر گرفته گردیده است و سرمایه گذار می تواند به مدت 27 سال از آن بهره برداری کند.

متقاضیان شرکت در این مناقصه می توانند اطلاعات مورد احتیاج را از دفتر برنامه ریزی و بودجه معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و یا واحد امور قراردادهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس دریافت و مدارک خود را حداکثر تا سرانجام وقت اداری روز دوشنبه 2 مهر 97 به دبیرخانه مرکزی سازمان میراث فرهنگی ارسال نمایند.

براساس بند 2 مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ 6 مرداد 97 درآمدهای ناشی از سرمایه گذاری بخش خصوصی و تعاونی در قراردادهای واگذاری تا 10 سال از زمان واگذاری یا بهره برداری، از معافیت مالیاتی موضوع تبصره (19) قانون بودجه سال 97 برخوردار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آذر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 32

به "28 خانه واقع در بافت تاریخی شیراز به بخش خصوصی واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "28 خانه واقع در بافت تاریخی شیراز به بخش خصوصی واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید