آلمان از اتحادیه اروپا خواست مقابل تحریم نورد استریم 2 بایستد

به گزارش مجله افتخار، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، به دنبال تحریم پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 توسط آمریکا، آلمان امروز چهارشنبه از اتحادیه اروپا خواست تا ابزارهائی را به منظور مقابله با این اقدام تعبیه کند.

آلمان از اتحادیه اروپا خواست مقابل تحریم نورد استریم 2 بایستد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، کمیته آلمانی روابط مالی شرق اروپا با صدور بیانیه ای از بروکسل خواست تا تدابیر لازم برای محافظت از این پروژه در برابر تحریم های آمریکا را اتخاذ کند.

در بیانیه صادره از سوی کمیته آلمانی روابط مالی شرق اروپا در این خصوص آمده است: اروپا باید فورا در برابر آمریکا به اقدامی مبادرت ورزیده و مداخلات خارجی در امور داخلی اروپا را جبران نماید.

بیانیه مذکور در ادامه می فزاید: دولت فدرال آلمان نیز باید موضوع مذکور را در اتحادیه اروپا مورد بحث و برسی قرار دهد.

لازم به ذکر است روز گذشته، مجلس سنای آمریکا با تصویب قطعنامه ای به تحریم پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 رای داد.

واشنگتن به همراه دو متحد خود در اروپا یعنی اوکراین و لهستان مدعی اند که این پروژه سبب افزایش وابستگی اروپا به گاز روسیه و تقویت نفوذ مسکو درقاره سبز می گردد؛ حال آنکه حامیان این پروژه آن را برای تامین گاز اروپا حیاتی و راهبردی می دانند.

تحریم پروژه نورد استریم 2 که مخالفت اتحادیه اروپا را به همراه دارد شرکت هایی را هدف قرار می دهد که در ساخت خط لوله و ترانزیت گاز روسیه به اروپا مشارکت داشته باشند. خط لوله نورد استریم قرار است با دور زدن اوکراین و لهستان، گاز روسیه را به وسیله دریای بالتیک به اروپا منتقل کند.

لازم به ذکر است که مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته قطعنامه تحریم پروژه نورد استریم 2 را تصویب نموده بود. مجلس سنا نیز روز سه شنبه با 86 رای موافق در برابر 8 رای مخالف آن را تصویب کرد. این قطعنامه برای اجرایی شدن باید به تایید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برسد که از مخالفان سرسخت پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 599

به "آلمان از اتحادیه اروپا خواست مقابل تحریم نورد استریم 2 بایستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان از اتحادیه اروپا خواست مقابل تحریم نورد استریم 2 بایستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید