اتحادیه اروپا روی برخی کالاهای دیگرآمریکا تعرفه اعمال می کند

به گزارش مجله افتخار، تهران - خبرنگاران - کمیسیون اروپا که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا محسوب می شود، روز چهارشنبه فهرستی از کالاهای دیگر وارداتی آمریکا برای اعمال تعرفه بر روی آنها منتشر کرد.

اتحادیه اروپا روی برخی کالاهای دیگرآمریکا تعرفه اعمال می کند

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه از بروکسل، ارزش این کالاهای آمریکایی، 20 میلیارد دلار است که می تواند در مناقشه یارانه هواپیماها بین اروپا و آمریکا برای آنها تعرفه های وارداتی معین شود.

بیش از پانزده سال است که آمریکا و اتحادیه اروپا در سازمان تجارت جهانی بر سر یارانه هایی که به شرکت هواپیماسازی بوئینگ و ایرباس پرداخت می شود دچار اختلاف هستند.

­این فهرست متشکل از کالاهای وارداتی از آمریکا از جمله هواپیما، بالگرد، تراکتور و انواع ادوات کشاورزی، ماهی، توتون، چمدان وکنسول بازی های رایانه ای می شود.

این اقدام کمیسیون اروپا در حالی صورت می گیرد که سیسیلیا مالستروم کمیسر تجاری اتحادیه اروپا روز دوشنبه تاکیده بود به منظور جلوگیری از مناقشه تجاری میان اتحادیه اروپا و آمریکا، باید در زمینه مذاکرات تجاری به توافقی دست یافت چرا که از بروز جنگی تجاری میان آمریکا و اروپا جلوگیری خواهد کرد.مذاکرات میان اروپا و آمریکا مرحله بسیار مهمی است که آغاز آن از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

تاکید مالستروم بر آغاز مذاکرات تجاری میان اروپا و آمریکا در حالی مطرح می شود که فرانسه به علت مخالفت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با توافقنامه آب و هوایی پاریس، با این مذاکرات مخالف است.

به گزارش خبرنگاران، سایه سنگین تقابل اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا علیه کشورهایی که با آنها کسری تجاری دارد از جمله اتحادیه اروپا همچنان با حربهاعمال تعرفه های سنگین ادامه یافته به گونه ای که به تازگی دونالد ترامپ هشدار داده است بر کالاهای کشورهای عضو این اتحادیه میلیاردها دلار تعرفه اعمال می کند.

مناقشات تجاری وتهدید به اعمال تعرفه برای کالاهای صادراتی میان اتحادیه اروپا وآمریکا از سال 2017میلادی با حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید شدت گرفت.

اوایل اسفند ماه سال 1396بود که ترامپ بااستقبال از ورود به یک جنگ تجاری بااروپا و چند کشور دیگر گفت،ایالات متحده ازتجارت ناعادلانه لطمه دیده است، بنابراین در نخستین گام تعرفه های واردات فلزات را برای فولاد 25 درصد و آلومینیوم 10 درصد بالا برد.

ترامپ درباره جنگ اقتصادی با اروپا به فاکس نیوز گفته بود،اتحادیه اروپا به همان بدی چین است، فقط کوچکتر، کاری که با ما می کنند وحشتناک است.

آمریکا بزرگترین واردکننده فولاد و آلومینیوم در جهان بوده به طوری که میزان وارداتش، چهار برابر صادرات این مواد است.

همان زمان مقام های اروپایی ازجمله ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا گفتند که این اتحادیه با اقدامات تلافی جویانه با افزایش عوارض واردات محصولات کشاورزی، فولاد و دیگر اجناس آمریکایی پاسخ قاطعی به آن می دهد؛ براین اساس بر واردات 2.8میلیارد دلار از محصولات آمریکایی، تعرفه های اقتصادیات های جدید وضع کرد.

یونکر شرح داد، خواهان جنگ تجاری با آمریکا نیستیم؛ اما واشنگتن باید بداند که اروپایی ها برده سیاست داخلی آمریکا نیستند.

اروپام**9041**1590

منبع: ایرنا
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 182

به "اتحادیه اروپا روی برخی کالاهای دیگرآمریکا تعرفه اعمال می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا روی برخی کالاهای دیگرآمریکا تعرفه اعمال می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید