آمریکا برای دومین بار استاندارد چارترد انگلیس را جریمه کرد

به گزارش مجله افتخار، خبرنگاران: آمریکا بانک انگلیسی استاندارد چارترد را که دو سال پیش به اتهام نقض تحریم ایران 667 میلیون دلار جریمه نموده بود بار دیگر به اتهام فعالیت های مرتبط با پولشویی به پرداخت 300 میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

آمریکا برای دومین بار استاندارد چارترد انگلیس را جریمه کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش مجله افتخار به نقل از رویترز، بریتیش چارترد، شرکت فعال در زمینه خدمات بانکی، پس از کوتاهی در زدودن تراکنش های ریسک برانگیزی که ممکن است با فعالیت های پولشویی مرتبط باشند، باید 300 میلیون دلار جریمه بپردازد و از بعضی فعالیت های مهم خارج شود یا تعلیق شود.

این مصالحه مدنی روز سه شنبه از سوی بنجامین لاوسکی، رئیس بخش خدمات اقتصادی ایالت نیویورک، 2 سال پس از توافق استاندارد چارترد برای پرداخت 667 میلیون دلار جهت برطرف اتهامات مشابه شامل پرداخت 240 میلیون دلار به دفتر لاوسکی، اعلام شد.

یک آنالیز اجرا شده در سال 2012، بعضی کوتاهی ها در سیستم های نظارتی این بانک را افشا کرد که موجب شده بود تعداد قابل توجهی از تراکنش های احتمالا با ریسک بالا شناسایی نگردند.

لاوسکی با انتشار بیانیه ای بیان کرد: اگر بانکی در عمل به تعهدات خود کوتاهی کند، باید منتظر عواقب اعمالش باشد...این امر به خصوص در حوزه مهمی همچون مبارزه با پولشویی که برای جلوگیری از تروریزم و نقض حقوق بشر حیاتی است، صدق می نماید.

مصالحه قبلی استاندارد چارترد با لاوسکی، اتهامات این بانک در مورد پنهان نمودن 250 میلیارد دلار تراکنش های مرتبط با ایران که ناقض تحریم های آمریکا بود، را برطرف نموده بود.

مقامات آمریکایی در سال های اخیر دیگر بانک های اروپایی نظیر بارکلیز، بی ان پی پاریباس، اچ اس بی سی و یو بی اس ای جی که قوانین ضد پولشویی این کشور را نقض نموده و با کشورهای تحت تحریم آمریکا همکاری داشته اند، جریمه نموده اند.

هرچند جریمه 8.83 میلیارد دلاری بانک بی ان پی پاریباس فرانسه، بزرگترین رقم جریمه یک بانک بوده است، اما جریمه استاندارد چارترد از این جهت غیرمعمول است که این بانک برای دومین بار ناگزیر به پرداخت جریمه می شود.

104

منبع: تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 546

به "آمریکا برای دومین بار استاندارد چارترد انگلیس را جریمه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای دومین بار استاندارد چارترد انگلیس را جریمه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید