آمریکا به دنبال اعمال تحریم های شدیدتر علیه هوآوی در سال 2020

به گزارش مجله افتخار، خبرنگاران: دبیر هیات بازرگانی آمریکا در مصاحبه ای گفت که دولت در حال تنظیم قوانینی جدید به منظور محدود کردن هرچه بیشتر تجهیزات صادراتی به شرکت هوآوی است.

آمریکا به دنبال اعمال تحریم های شدیدتر علیه هوآوی در سال 2020

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای تحصیلی آمریکا 2020 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش مجله افتخار، به نقل از بلومبرگ؛ در حال حاضر شرکت های آمریکایی می توانند حداکثر 35 درصد از تجارت خود را به شرکت هوآوی اختصاص دهند و به این شرکت چینی تجهیزات و سرویس صادر نمایند. حال طبق گزارش ها دولت آمریکا میخواهد این رقم را به 10درصد یا کمتر برساند و از این طریق تعداد شرکت هایی را که با هوآوی تجارت می نمایند محدود کند.

اما فراورینمایندگان قطعات نیمه رسانای آمریکایی معتقدند تحریم کامل هوآوی و ارائه نکردن تجهیزات به این شرکت یک رفتار ضد فراوری خواهد بود؛ چراکه این شرکت چینی بالاخره راهی برای جایگزینی قطعات مورد نیازش پیدا خواهد نمود.

در نتیجه در این میان فقط شرکت های آمریکایی متضرر می شوند. نگرانی بعدی این است که چین با این تصمیمات آمریکا می تواند تمام درهای بازار خود را به روی محصولات آمریکایی ببندد که این مساله می تواند باعث ورشکستگی بسیاری از شرکت های آمریکایی گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 751

به "آمریکا به دنبال اعمال تحریم های شدیدتر علیه هوآوی در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به دنبال اعمال تحریم های شدیدتر علیه هوآوی در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید