افزایش تدریجی دما در کشور، بارش باران و وزش باد شدید در بعضی منطقه ها

به گزارش مجله افتخار، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت:از فردا (10 فروردین ماه) در بعضی منطقه ها کشور گاهی رعد و برق و وزش باد شدید، بارش پراکنده و خیزش گردوخاک انتظار می رود و در عین حال در بیشتر منطقه ها کشور افزایش تدریجی دما رخ می دهد.

افزایش تدریجی دما در کشور، بارش باران و وزش باد شدید در بعضی منطقه ها

صادق ضیاییان در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: امروز (9 فروردین ماه) تا اوایل وقت چهارشنبه (10 فروردین ماه) در نوار شرقی و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل و نوار شرقی کرمان وزش باد شدید و خیزش گردوخاک انتظار می رود و در سایر منطقه ها کشور جوی آرام حاکم است.

وی با بیان اینکه از بعدازظهر چهارشنبه در بعضی منطقه ها کردستان، زنجان، جنوب آذربایجان شرقی و جنوب آذربایجان غربی رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد، گفت: پنجشنبه (11 فروردین ماه) در بعضی منطقه ها آذربایجان شرقی، اردبیل، قم، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و غرب سواحل دریای خزر رگبار پراکنده و گاهی رعدوبرق پیش بینی می گردد.

به گفته ضیاییان، آدینه و شنبه (12 و 13 فروردین ماه) در بیشتر منطقه ها کشور جوی آرام حاکم است و آدینه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده دور از انتظار نیست و بعلاوه آدینه در شمال شرق و شرق کشور و شنبه در نوار شرقی کشور سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه از چهارشنبه تا شنبه (10 تا 13 فروردین ماه) در بیشتر منطقه ها کشور افزایش تدریجی دما رخ می دهد، اضافه نمود: امروز تا اوایل وقت چهارشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (10 فروردین ماه) قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد و پنجشنبه (11 فروردین ماه) نیمه ابری تا ابری و همراه با وزش باد وگاهی بارش پراکنده با احتمال رعد و برق با حداقل دمای 9 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیاییان در خاتمه گفت: طی امروز و فردا (9 و 10 فروردین ماه) اهواز با دمای 30 و 33 درجه سانتیگراد و بندرعباس با دمای 30 و 32 درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای 8- و 3- درجه سانتیگراد، سردترین، مراکز استان کشور هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 2021

به "افزایش تدریجی دما در کشور، بارش باران و وزش باد شدید در بعضی منطقه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تدریجی دما در کشور، بارش باران و وزش باد شدید در بعضی منطقه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید