باوفا: برادران گرایی شبیه فیلم عملیات غیرممکن هستند

به گزارش مجله افتخار، سرمربی پیشین تیم کشتی فرنگی جوانان گفت: برادران گرایی واقعا شبیه فیلم عملیات غیرممکن هستند و کارهایی می کنند که شاید کسی قادر به انجام آنها نباشد.

باوفا: برادران گرایی شبیه فیلم عملیات غیرممکن هستند

حمید باوفا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد نتایج تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی 2021 نروژ گفت: در این چند روز، حال و هوای قشنگی در کشور ایجاد شد و احساس می کنم اگر باشگاه های کشتی زودتر در سراسر کشور باز شود شاهد استقبال زیاد از سالن ها خواهیم بود.

سرمربی پیشین تیم کشتی فرنگی جوانان اضافه کرد: فقط از یک باشگاه که مشغول فعالیت بود، در این باره پرسیدم، گفتند نام نویسی در رده نونهالان خیلی افزایش پیدا کرده است. روح دوباره ای در کشتی کشور دمیده شده است. کشتی ما به این اتفاقات هم در آزاد و هم در فرنگی احتیاج داشت.

باوفا در مورد اینکه گفته می شود تعدادی از ستارگان نامدار کشتی جهان در مسابقات جهانی نروژ حضور نداشتند، خاطرنشان کرد: خیلی از کشتی گیران مطرح در مسابقات جهانی نبودند. ما هم باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که تیم های ملی آزاد و فرنگی ایران با چه نفراتی در رقابت ها شرکت کرده اند. سجاد عباس پور خیلی جوان بود، محمدرضا مختاری برای اولین بار به جهانی رفته، پشتام اولین جهانی اش را آن هم یک وزن بالاتر و علی اکبر یوسفی اولین میدان جهانی بزرگسالانش را تجربه کردند. در واقع ما هم در هر دو رشته آزاد و هم فرنگی پر ستاره نبودیم. در مجموع از 20 نفر اعزامی، تنها 5 المپیکی حضور داشتند.

قهرمان سابق کشتی فرنگی ایران در مورد برادران گرایی در مسابقات جهانی نروژ که یکی صاحب مدال طلا شد و دیگری به برنز جهان رضایت داد، گفت: این دو برادر همانند فیلم عملیات غیرممکن هستند. کارهایی می کنند که شاید کسی قادر به انجام آنها نباشد، به گونه ای که گاهی در کشتی از 10 به 100 می رسند. یعنی صفر تا صدشان در مبارزه خیلی سریع است. آنها کشتی گیرانی صاحب سبک هستند. رضا گرایی دو ماه بعد از طلای المپیک، در مسابقات جهانی هم خودش را نشان داد.

وی فاصله علی گرایی و رومن ولاسوف را 9 امتیاز ندانست و تاکید کرد: نباید به عقب برگردیم، اما باخت علی در المپیک واقعا یک شوک بود. کشتی از دستش در آمد و فن 5 امتیازی خورد و دیگر نتوانست به مبارزه برشود. تردید نداشته باشید کشتی ولاسوف و علی گرایی اینقدر فاصله ندارد.

باوفا گفت: ما 6 وزن المپیکی داشتیم، غیر از آن در 63 کیلوی غیرالمپیکی مدال گرفتیم، در 72 کیلو خوب ظاهر شدیم و در 82 کیلو هم مدال گرفتیم. شاید در بعضی اوزان، سطح مسابقات جهانی بالا نبود ولی در 55 خیلی خوب بود و کشتی گیران خوب ژاپن، روس و گرجستان حضور داشتند. رضا کایالپ و میخایین لوپز که برندهای کشتی سنگین وزن هستند هم در این مسابقات نبودند ولی در مجموع ما هم تیم جوانی را به جهانی برده بودیم و نتیجه خیلی خوب بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1792

به "باوفا: برادران گرایی شبیه فیلم عملیات غیرممکن هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باوفا: برادران گرایی شبیه فیلم عملیات غیرممکن هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید