بنا: دبیر و سوریان در قزاقستان کنارمان باشند، بهتر است، انتخاب ها قطعی شد با شهامت از شانس مدال مان می گویم

به گزارش مجله افتخار، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت، هرگاه انتخاب ملی پوشان اعزامی به المپیک قطعی شد با شهامت از شاگردانش که شانس مدال المپیک دارند، صحبت خواهد کرد.

بنا: دبیر و سوریان در قزاقستان کنارمان باشند، بهتر است، انتخاب ها قطعی شد با شهامت از شانس مدال مان می گویم

محمد بنا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره برنامه اردویی فرنگی کاران گفت: اکنون نفراتی را در اردو داریم که به اهداف مان می خورند. تعدادی از نفرات هم می توانند از جام تختی به اردوی تیم ملی اضافه شوند که البته آنها در کورس رقابت برای مسابقات جهانی نروژ قرار می گیرند. آنهایی که قرار است در جام تختی کشتی بگیرند، تمرینات فعلی به دردشان نمی خورد و بهتر است خودشان تمرینات را دنبال کنند. اردوهای اخیر برای شرکت در مسابقات گزینشی و قهرمانی آسیاست.

وی در مورد 27 کشتی گیری که در اردوی جاری تیم ملی حضور دارند، ادامه داد: سه کشتی گیر شرکت کننده در گزینشی و 10 نفر اعزامی به قهرمانی آسیا به همراه چهار نفری که قرار است در جام دانکلوف کشتی بگیرند 17 نفر از اردونشینان را تشکیل می دهند. علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی، امین میرزازاده، امیر قاسمی منجزی هم که طبیعتاً باید در اردو باشند. مهدی علیاری، جواد رضایی و علی موسی زاده نیز به همراه سه جوان دیگر که باید در انتخابی جوانان حضور داشته باشند در تمرینات حضور دارند و باقی نفرات برنامه گرفته و در شهرهای خود تمرین می کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در واکنش به ابهامی که راجع به حضور حمید سوریان در قزاقستان وجود دارد، گفت: حمید پایش را جراحی کرده است. تا آن زمان قرار است یکی از عصاهایش را کنار بگذارد و صحبت شده بود که به قزاقستان سفر کند. قطعاً حضور او و علیرضا دبیر در قزاقستان به سود ماست. نناد لالوویچ هم آن اوایل که آمده بود، کتفش در رفته و در گردنش بود. البته کتف با پا فرق دارد و یک مقداری سفر کردن با پای جراحی شده سخت تر از دست است. اینکه دبیر و سوریان کنار ما باشند، خیلی بهتر است، چون مسابقات در قزاقستان برگزار می شود و حضور آنها از نظر داوری ها هم شرایط را بهتر می کند.

بنا با اشاره به اینکه هیچ کشتی گیری برای حضور در جام تختی مانعی نخواهد داشت، گفت: نه سعید عبدولی و نه هیچ کشتی گیر دیگری برای ورود به اردو از طریق مسابقه منعی نخواهند داشت. سهمیه ای فدراسیون به استان ها می دهد و آنها باید ببینند می توانند سهمیه بگیرند یا نه، ولی من مانع نمی شوم. به هرحال آنهایی که بیرون هستند باید یک جا کشتی بگیرند. کشتی که فقط المپیک نیست. کشتی بعد از المپیک هم ادامه خواهد داشت. دو ماه بعد از توکیو هم پیکارهای جهانی را داریم. بعد از آنهم باید بچه ها به امیدهای جهان بروند. جام تختی در واقع چرخه ای است که کشتی گیرانی که بیرون مانده اند، دوباره بیایند.

عده ای از کشتی گیران از جام تختی به اردوی تیم ملی اضافه می شوند.، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با بیان این مطلب شرح داد: جام تختی جزو چرخه مسابقات جهانی 2021 است. ما بعد از آن هم جام وهبی امره را در پیش داریم. نمی توانیم همه تمرکزمان را روی شش وزن المپیکی بگذاریم، هرچند که اولویت قطعاً المپیک است.

بنا با تأکید بر اینکه پایین بودن سطح توقعات از کشتی فرنگی به سود تیم ملی است، شرح داد: قبلاً گفتم، باز هم می گویم که ما در شرایطی به ریو رفتیم که سه طلای المپیک قبلی را در کارنامه داشتیم، اما حالا ما دو برنز ریو را داریم و همین باعث می شود توقعات پایین بیاید، اما این دلیل نمی شود که من به بچه هایم امید نداشته باشم. از الان چیزی بگویم درست نیست، چون هنوز تیم اعزامی به المپیک انتخاب نشده است، ولی ما کشتی گیران پرامیدی داریم که وقتی تیم معرفی شد حتماً درباره شان صحبت خواهم کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در سرانجام گفت: در تمرینات به بچه های تیم ملی گفته ام که چقدر خوب هستند و چقدر شانس کسب مدال المپیک دارند. بچه های ما چه چیزی برای مدال دریافت کم دارند؟ رقبای سطح بالای آنها هم با احترام از کشتی گیران ما یاد می کنند. ما دنبال بهترین ها هستیم. وقتی به مرحله ای رسیدیم که انتخاب ها برای المپیک صد درصد شد، با شهامت می گویم که به مدال کدام کشتی گیرانم امیدوار هستم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1528

به "بنا: دبیر و سوریان در قزاقستان کنارمان باشند، بهتر است، انتخاب ها قطعی شد با شهامت از شانس مدال مان می گویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنا: دبیر و سوریان در قزاقستان کنارمان باشند، بهتر است، انتخاب ها قطعی شد با شهامت از شانس مدال مان می گویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید