بحران در کابینه دولت منصور هادی؛ دو وزیر استعفا دادند

به گزارش مجله افتخار، وزرای حمل و نقل و خدمات اجتماعی دولت عبد ربه منصور هادی در یمن، استعفای خود را اعلام کردند و چند وزیر دیگر نیز احتمال دارد کناره گیری کنند.

بحران در کابینه دولت منصور هادی؛ دو وزیر استعفا دادند

به گزارش گروه بین الملل مجله افتخار، صالح الجبوانی وزیر حمل و نقل و ادریس الشرجبی وزیر خدمات اجتماعی دولت تعیین عبدالملک وابسته به منصور هادی، استعفای خود را اعلام کردند.

به نوشته الجزیره، استعفای الجبوانی در اعتراض به برکناری وی از سوی تعیین عبدالملک نخست وزیر دولت منصور هادی رخ داده و استعفای وزیر خدمات اجتماعی نیز در اعتراض به اقدامات تعیین عبدالملک و آن چه ناکارآمدی دولت خوانده، اجرا شده است.

به نوشته وبگاه اخبار الیمنی، محافل سیاسی حامی منصور هادی در روزهای گذشته حملات و نقدها شدیدی علیه دولت تعیین عبدالملک انجام داده و او را به جانبداری از امارات و پاکسازی دولت از مخالفان این کشور متهم کرده اند.

نخست وزیر دولت مستعفی منصور هادی که جهت گیری همسو با امارات دارد، چندی پیش صالح احمد الجبوانی از اعضای اخوانی دولت خویش را برکنار کرد و احمد الخنبشی را به جای وی منصوب کرد.

منابع یمنی همچنین گزارش داده اند که با ادامه اختلافات میان دو جریان اخوانی و همسو با امارات در کابینه تعیین عبدالملک احتمال استعفای چهار وزیر دیگر که نامی از آن ها برده نشده نیز وجود دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 871

به "بحران در کابینه دولت منصور هادی؛ دو وزیر استعفا دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران در کابینه دولت منصور هادی؛ دو وزیر استعفا دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید