بهسازی باند 29 چپ مهرآباد در نیمه دوم اردیبهشت

به گزارش مجله افتخار، تهران (پانا)- مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از آغاز بهسازی باند 29 چپ مهرآباد در نیمه دوم اردیبهشت خبر داد.

بهسازی باند 29 چپ مهرآباد در نیمه دوم اردیبهشت

به گزارش وزارت راه، سیاوش امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه بهسازی باند 20 چپ فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران مهم ترین پروژه پیش روی این شرکت است، گفت: اکنون باند 29 چپ مهرآباد به عنوان باند اصلی فرودگاه مهرآباد استفاده می شود، اما با توجه به قدمت باند، نیاز به بهسازی اساسی دارد.

وی ادامه داد: طی یکسال گذشته با بررسی جامعی که درخصوص روش بهسازی این باند در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به انجام رسید، در نهایت یک پیمانکار با سابقه برای این پروژه انتخاب شد. این پیمانکار هم در حوزه راهسازی و هم در حوزه فرودگاهی جزو پیمانکاران قوی و صاحب نام است. هدف از این انتخاب آن بود که با یک برنامه ریزی دقیق بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن و در یک برنامه 8 ماهه، باند اصلی فرودگاه مهرآباد را بهسازی اساسی کنیم.

امیرمکری در ارتباط با برآورد هزینه این پروژه گفت: مبلغ برآوردی پروژه حدود 300 تا 350 میلیارد تومان است که به صورت مشارکتی با پیمانکار تامین می شود. 50 درصد این مبلغ توسط پیمان و 50 درصد از محل منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تامین خواهد شد.

وی افزود: انشاالله طبق برنامه ریزی که داریم نیمه دوم اردیبهشت ماه این پروژه شروع شده و امیدوار هستیم که تا بهمن ماه به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در ارتباط با محدودیت های فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران هنگام بهسازی باند 29 چپ گفت: قطعا با شروع این پروژه باند عملیاتی مهرآباد باند 29 راست خواهد شد که در این مورد هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت های هواپیمایی اجرا شده است. طبیعتا هنگام استفاده از این باند یک سری از محدودیت ها و موانع وجود دارد که البته با برنامه ریزی و تعیین و تهیه دستورالعمل های لازم باند 29 راست مورد استفاده قرار خواهد گرفت. قاعدتا استفاده از این باند می تواند برای بعضی از پروازها محدودیت هایی را ایجاد کند. ولی با توجه به زمان اجرای پروژه سعی داریم که کمترین وقفه را در کار شرکت های هواپیمایی و پروازها در مهرآباد ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: برای شرایط اضطراری یا خاص فرودگاه حضرت امام (ره) را به عنوان فرودگاه آلترنیت (جایگزین) فرودگاه مهرآباد تهران هماهنگ کرده ایم که در صورت نیاز و بسته شدن باند 29 راست فرودگاه مهرآباد، آن فرودگاه آمادگی پذیرش پروازها خواهد داشت. امیدوار هستیم بتوانیم در اسرع وقت این پروژه را به نتیجه برسانیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1594

به "بهسازی باند 29 چپ مهرآباد در نیمه دوم اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهسازی باند 29 چپ مهرآباد در نیمه دوم اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید