ترامپ: کمیته قضایی درباره اوباما تحقیق کند نه درباره من!

به گزارش مجله افتخار، دونالد ترامپ در توییتی گفت، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا باید به جای پیگیری تحقیقات مختلف علیه او و دولتش به سراغ تحقیق درباره معامله های باراک اوباما و همسرش از جمله معامله های پرسود چند میلیون دلاری مربوط به انتشار کتاب های خاطراتشان و یک توافق اخیرشان با شرکت فیلمسازی نتفلیکس برای ساخت سریالی درباره آنها برود.

ترامپ: کمیته قضایی درباره اوباما تحقیق کند نه درباره من!

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سلسله توییتهایی از این موضوع گلایه کرد که این کمیته مجلس نمایندگان آمریکا از گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه سابق تحقیقات درباره ارتباط کمپین ریاست جمهوری 2016 ترامپ با روسیه که به گفته رئیس جمهور آمریکا او را از اتهام های تبانی و ممانعت از اجرای عدالت تبرئه ساخته ،چشم پوشی نموده است.

ترامپ در ادامه این سری توییتهای خود نوشت: آنها می گویند باشد! بیاییم نگاهی به هر چیز دیگری (درباره ترامپ) و از جمله همه معامله هایی که ترامپ در طول عمرش انجام داده بیندازیم. اما این فایده ای نخواهد داشت. من پیشنهاد بهتری دارم! بروید نگاهی به معامله باراک اوباما بر سر انتشار کتاب خاطراتش یا معامله خنده دار اخیر او با شرکت فیلم و سریال سازی نتفلیکس بیندازید. سپس نگاهی به همه معامله هایی که دموکرات ها در کنگره انجام دادند از جمله اموال کثیف مربوط به نمایندگان کنگره و در نهایت گزارش های متعل به بازرسی کل بیندازید. آنها را آنالیز کنید. آن پرونده های تحقیقات (فعلی) شما سریع تمام خواهند شد.

ترامپ بعد از انتشار این توییت نیز بار دیگر و کمی بعد مجددا به این مسائل پرداخت و اتهام های مطرح شده علیه خود مبنی بر سود جستن از مزایای ریاست جمهوری از جمله با خودداری از افشای دارایی هایش را با تصمیم اوباما برای امضای معامله ای با نتفلیکس یک سال بعد از ترک ریاست جمهوری اش مقایسه کرد.

ترامپ در این توییت جدیدش به یک سری گزارش های اخیر درباره اینکه مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا دو شب را در یکی از املاک ترامپ در ایرلند گذارنده و همینطور خلبان های نیروی هوایی آمریکا در یکی از املاک ترامپ در اسکاتلند در جریان توقف برای سوخت گیری در این منطقه اقامت داشتند اشاره نمود.

ترامپ در این توییت نوشت: من خیلی فراتر از کسی هستم که برای اجاره اتاق در هتل پول پرداخت کند یا اقدام به سوختگیری هواپیما در فرودگاهی که من صاحبش نیستم کند. این دموکرات های چپگرای رادیکال دیوانه هستند! نتفلیکس اوباما چه می گردد؟

رئیس جمهور آمریکا با شکایت هایی در خصوص اتهامش مبنی بر نقض قوانین مربوط به دریافت هدیه از سوی رهبران خارجی بدون تایید کنگره آمریکا روبه رو است.

در عین حال خودداری او از کنار کشیدن کامل از تجارتش برای دوره ریاست جمهوری نیز مورد مناقشه مداوم قرار داشته است.

در پاسخ به این گزارش ها ترامپ تاکید داشته که حضور او در ریاست جمهوری برای او میلیاردها دلار ضرر در پی داشته است.

ترامپ در حالی مکررا به این معامله کتاب باراک اوباما پرداخته که معمولا این یک اتفاق عادی است که روسای جمهور در آمریکا بعد از ترک ریاست جمهوری چنین معاملاتی را در خصوص انتشار کتاب خاطراتشان داشته باشند.

البته ترامپ این بار برای نخستین بار خواستار تحقیق درباره توافق اوباما با شرکت فیلمسازی نتفلیکس نیز شده است. این شرکت ماه مه 2018 خاطرنشان کرد معامله ای با باراک اوباما و همسرش میشل اوباما منعقد نموده تا سریالی درباره آنها بسازد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 389

به "ترامپ: کمیته قضایی درباره اوباما تحقیق کند نه درباره من!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: کمیته قضایی درباره اوباما تحقیق کند نه درباره من!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید