تهران در معرض جیره بندی آب است

به گزارش مجله افتخار، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه مصرف آب 20 درصد مردم بالاتر از الگو است، می گوید ادامه مصرف بی رویه آب در تهران منجر به نوبت بندی خواهد شد.

تهران در معرض جیره بندی آب است

به گزارش وزارت نیرو، محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: از ابتدای امسال تا به امروز 104 میلیون مترمکعب آب در تهران مصرف شده است. این در حالی است که سرانه تولید در شهر تهران حدود 300 لیتر و سرانه مصرف 240 لیتر است و اختلاف سرانه مصرف و تولید در رقم آب به حساب نیامده محاسبه می شود.

وی افزود: در شهر تهران هر فرد به طور متوسط 240 لیتر آب در شبانه روز مصرف می کند که این رقم 20 تا 25 درصد بیش تر از حد استاندارد است.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش 45 درصدی مصرف آب در بازه زمانی ابتدای شیوع ویروس کرونا، ادامه داد: همه ساله مصرف آب در زمستان به حدود 2 میلیون و 600 مترمکعب می رسید، اما امسال در هیچ روزی مصرف آب تهران کم تر از سه میلیون مترمکعب نبوده است.

به گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حال حاضر 60 درصد مردم تهران زیر الگوی مصرف، 20 درصد برابر با الگوی مصرف و 20 درصد بالای الگوی مصرف آب مصرف می کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1633

به "تهران در معرض جیره بندی آب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران در معرض جیره بندی آب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید