توضیحات وزیر کشور درباره ناآرامی های بنزینی ، چرا اینترنت کل کشور قطع شد؟ ، مطهری: استیضاح کنندگان قانع نشدند

به گزارش مجله افتخار، سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به سخنان وزیر کشور در جلسه آنالیز طرح استیضاح وی، بیان نمود: ایشان تاکید داشتند که دستگاه های متعددی در اجرای این طرح مسئول بوده و وزارت کشور نیز یکی از این دستگاه های هماهنگ کننده است.

توضیحات وزیر کشور درباره ناآرامی های بنزینی ، چرا اینترنت کل کشور قطع شد؟ ، مطهری: استیضاح کنندگان قانع نشدند

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، اصغر سلیمی ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بیان نمود: در جلسه امروز آنالیز طرح استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در دستور بود و آقای وزیر به همراه معاونین امنیتی و سیاسی خود در جلسه حضور یافتند. 10 نفر از متقاضیان استیضاح در جلسه حاضر بودند و 8 تن از آنان سوال های خود را مطرح کردند.

وی در ادامه اظهار کرد: از جمله محورهای استیضاح شامل نحوه اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، علت عدم آمادگی شورای تامین امنیت استان، قطع اینترنت، خسارات وارده به اقتصاد کشور، نحوه برخورد با معترضین، زمان نامناسب اجرای این طرح، عدم توجیه مردم و بهره وری از نظر نخبگان بود. نماینده سمیرم در مجلس توضیح داد: وزیر کشور نیز حول محورهای استیضاح مطالبی را مطرح کردند. ایشان تاکید داشتند که دستگاه های متعددی در اجرای این طرح مسئول بوده و وزارت کشور نیز یکی از این دستگاه هاست. قرار بر این بوده تا از سال 96 این طرح اجرایی گردد و کارگروه های مختلفی در این زمینه در وزارت کشور تشکیل شده و بخش های مختلف از قبل آمادگی لازم را داشته اند.

این نماینده مجلس در ادامه تاکید نمود: وزیر کشور در جلسه اذعان داشتند که قرار بر قطع اینترنت به طور کلی در کشور نبوده و صرفا قرار بود در بخش هایی که اغتشاش اتفاق افتاده اینترنت قطع گردد اما با توجه به گسترش اغتشاشات و استفاده دشمن از فضای مجازی برای تخریب و دروغ و کوشش برای ترغیب مردم به آسیب زدن به اماکن عمومی تصمیم بر قطع سراسری اینترنت در کشور گرفته شد.

سلیمی در ادامه با اشاره به بخشی دیگر از سخنان وزیر کشور در کمیسیون، بیان نمود: به گفته آقای وزیر از چند ماه قبل از نظرات کارشناسان در این حوزه استفاده شده و وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برای کنترل بازار تمام کوشش خود را پیش گرفته اند.

وی اضافه نمود: از آنجا که بحث مفصل بود و زمان برای ادامه جلسه نداشتیم قرار بر این شد تا دوشنبه هفته آینده آقای وزیر مجددا در کمیسیون حاضر شوند و در مورد سایر محورهای استیضاح شرح داده و سپس تصمیم گیری نهایی انجام گردد.

  • مطهری: استیضاح نمایندگان از شرحات وزیر کشور قانع نشدند

علی مطهری نیز درباره این جلسه اظهار کرد: جلسه استیضاح وزیر کشور بعد از ظهر امروز در کمیسیون شوراها برگزار گردید و من به عنوان نماینده استیضاح نمایندگان به همراه چند تن از نمایندگان در این جلسه حضور پیدا کردیم و دلایل خود را مطرح کردیم. وی اضافه نمود: وزیر کشور نیز به مدت یک ساعت شرحاتی ارائه کرد که قانع نشدیم، البته ایشان گفت که هنوز به مدت نیم ساعت حرف دارد، ما هم گفتیم گوش می کنیم ولی چون هدف ایشان و رئیس کمیسیون بر این بود که دفع الوقت نمایند و این جلسه را تبدیل به چند جلسه نمایند، ناگهان وزیر جلسه را ترک کرد که تخلف آشکار است.

مطهری اظهار داشت: البته طبق آیین نامه داخلی مجلس استیضاح به قوت خود باقی است و باید در اولین جلسه علنی مجلس یعنی روز یکشنبه آینده در صحن علنی اعلام وصول گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 616

به "توضیحات وزیر کشور درباره ناآرامی های بنزینی ، چرا اینترنت کل کشور قطع شد؟ ، مطهری: استیضاح کنندگان قانع نشدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزیر کشور درباره ناآرامی های بنزینی ، چرا اینترنت کل کشور قطع شد؟ ، مطهری: استیضاح کنندگان قانع نشدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید