دانمارک، عناصر وابسته به ریاض را به تلاش برای انجام عملیات تروریستی در ایران متهم کرد

به گزارش مجله افتخار، دادستانی کل دانمارک سه تن از عناصر گروهک الاهوازیه را که مورد حمایت مالی سعودی هستند، به تلاش برای انجام عملیات تروریستی در ایران متهم کرد.

دانمارک، عناصر وابسته به ریاض را به تلاش برای انجام عملیات تروریستی در ایران متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله افتخار، دادستانی کل دانمارک سه تن از عناصر گروهک تروریستی الاهوازیه را به تلاش برای انجام عملیات تروریستی در داخل ایران متهم کرد.

به گزارش شبکه الجزیره قطر، دادستانی کل دانمارک پنجشنبه شب گفت که این عناصر وابسته به عربستان سعودی، از مقامات سعودی سه میلیون دلار پول گرفته بودند تا در ایران دست به عملیات تروریستی بزنند.

وزارت خارجه دانمارک نیز چهارشنبه شب گفت که سفیر عربستان سعودی در کوپنهاک را در ارتباط با این قضیه احضار کرده و مراتب اعتراض شدید اللحن خود را به مقامات سعودی ابلاغ کرده است (جزئیات بیشتر).

سه فرد متهم که از اعضای گروهک الاهوازیه و مقیم دانمارک هستند، ماه فوریه گذشته به نفع سرویس اطلاعاتی سعودی جاسوسی کرده اند. بر اساس گفته دستگاه امنیت و اطلاعات دانمارک، سه متهم مذکور بین سال های 2012 تا 2018 برای سعودی ها جاسوسی کرده اند.

برک اندرسن، رئیس نهاد دانمارکی گفته به هیچ وجه قابل قبول نیست که کشورهای خارجی و سرویس های اطلاعاتی آن ها، از دانمارک به عنوان کانون حمایت مالی از تروریسم استفاده کرده و اقدام به حمایت و پشتیبانی از تروریسم کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1005

به "دانمارک، عناصر وابسته به ریاض را به تلاش برای انجام عملیات تروریستی در ایران متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانمارک، عناصر وابسته به ریاض را به تلاش برای انجام عملیات تروریستی در ایران متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید