داورزنی: فعلا در معاونت قهرمانی می مانم، بخشی از آزادی برای بانوان مسقف می گردد

به گزارش مجله افتخار، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در مورد رای دیوان عدالت اداری در مورد رشته تیراندازی و تداوم حضور دادگر به عنوان رییس فدراسیون تیراندازی، گفت: حکم دیوان عدالت اداری قابلیت اجرایی ندارد و دادگر به عنوان رییس فدراسیون تیراندازی باقی خواهد ماند.

داورزنی: فعلا در معاونت قهرمانی می مانم، بخشی از آزادی برای بانوان مسقف می گردد

جهت دریافت خدمات اجرای طراحی پشت بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش مجله افتخار، محمدرضا داورزنی در حاشیه نشست عالی فعالیت های المپیاد ورزش درون مدرسه ای و در جمع مجله افتخار اضافه کرد: دادگر به عنوان رییس فدراسیون تیراندازی کار خود را ادامه می دهد و مشکل خاصی در این زمینه نیست. ما در رای حکم عدالت اداری کلا به این نتیجه رسیده ایم که این حکم قابلیت اجرا ندارد و آقای دادگر می تواند به عنوان رییس فدراسیون تیراندازی فعالیت خود را در این فدراسیون ادامه دهد.

وی درباره استعفای رحیمی ، رییس فدراسیون هندبال و این که آیا وی در این فدراسیون باقی خواهد ماند یا از سوی وزارت ورزش و جوانان سرپرست انتخاب خواهد شد، اظهار کرد: هر چند که رحیمی درخواست کناره گیری از فدراسیون هندبال را داشته است و چندین بار این مساله را تاکید نموده است ، اما جامعه هندبال اصرار به ماندن وی در این سمت دارد، ما نیز سعی نموده ایم آقای رحیمی را متقاعد کنیم و رضایت وی را جلب کنیم تا در فدراسیون هندبال باقی بماند و کارش را ادامه دهد تا به انتظاراتی که از هندبال در جاکارتای اندونزی داریم جامع عمل بپوشاند. قرار است طی صحبتی که وی با آقای سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان خواهد داشت به جمع بندی نهایی برسیم و تصمیم گیری نهایی را اتخاذ گردد تا فضای هندبال بیش از این متشنج نگردد. به هر حال در هندبال ماندنی است و ما دوست داریم با یاری جامعه هندبال، این فدراسیون به ثبات خود برسد.

داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا در وزارت ورزش و جوانان به عنوان معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی این وزارتخانه حضور خواهید داشت یا به عنوان کاندیدای انتخابات فدراسیون والیبال شرکت خواهید کرد؟ گفت: فعلا قصد دارم در معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان حضور داشته باشم.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان همچنین درباره آیین نامه برگزاری انتخابات و اساسنامه مشترک فدراسیون ها و تغییراتی که در آن اعمال شده است، گفت : اساسنامه فدراسیون ها دو، سه ادغام کوچک داشت که مرتفع شده است و در حال ارسال به هیات دولت هستیم. البته قبل از ورود به دولت در اختیار فدراسیون ها قرار خواهیم داد تا فدراسیون ها نیز برای تایید اساسنامه خود به فدراسیون دنیای ارسال نمایند تا به تایید فدراسیون دنیای نیز برسد. اساسنامه به گونه ای دیده شده است که در آن الزاماتی که مربوط به IOC و همچنین منشور المپیک است در آن دیده شده تا مسئله ای دیگر در اساسنامه جدید از این جهت نداشته باشیم. من فکر می کنم در طی دو، سه ماه آینده بحث اساسنامه از مصوبه دولت نیز عبور کند و ما بتوانیم انتخابات فدراسیون ها را طبق آیین نامه جدید برگزار کنیم.

وی همچنین درباره حضور شجاعی در فدراسیون تیروکمان با توجه به اتمام دوره مدیریت وی در خرداد ماه امسال ، خاطر نشان کرد: ما منتظر اساسنامه جدید این فدراسیون هستیم تا پس از تایید در فدراسیون دنیای بتوانیم مطابق با اساسنامه جدید انتخابات فدراسیون را برگزار کنیم. اتفاقی که در چند سال گذشته در این فدراسیون اتفاق افتاده است سبب شد تا اساسنامه قبلی این فدراسیون به تصویب فدراسیون دنیای برسد، اما در هیات دولت مصوب نگردد. تمام کوشش ما بر این است تا اساسنامه جدید که مورد تایید فدراسیون دنیای است پس از مصوب شدن در هیات دولت بتوانیم انتخابات تمام فدراسیون را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: این مطلب در مورد فدراسیون بوکس نیز وجود داشت. ناطق نوری خود درخواست کرد که دیگر در فدراسیون بوکس نمی خواهد باقی بماند و از سمت خود کناره گیری کرد، ولی به خاطر این که انتخابات بر اساس اساسنامه جدید صورت بگیرد ما در بوکس نیز آقای افتخاری را منصوب کردیم. ضمن این که آیین نامه ای که ما در اسفند ماه ابلاغ کردیم ایراداتی در دو، سه بند خود داشت که سعی کردیم ایرادت آن را بر طرف کنیم و در حال حاضر اساسنامه جدید دیگر مشکل خاصی ندارد.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان همچنین در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا در اساسنامه جدید برکناری یا استعفا و یا همچنین اتمام دوره مدیریت فدراسیون برای این که سرپرست گذاشته گردد، دیده گردد یا خیر؟ اظهار کرد: این مساله از اختیارات وزیر ورزش و جوانان است که طبق اساسنامه عمل کند که فردی را بعد از اتمام دوران مدیریتش برکنار کند و به جای آن سرپرست انتخاب کند و یا این که تا زمان برگزاری انتخابات به عنوان رییس فدراسیون باقی بماند. همان طور که در مورد بوکس این مساله را اجرا کرد.

داورزنی در رابطه با برطرف تعلیق شطرنج و این که آیا وزارت ورزش و جوانان در این زمینه ورود پیدا خواهد نمود یا خیر، شرح داد: فدراسیون ها ملزم هستند بر اساس منابع اقتصادی که از وزارت ورزش و جوانان دریافت می نمایند روی این منابع حساب باز نمایند و برنامه های خود را عملیاتی نمایند. بقیه مسائل در مورد برگزاری مسابقات مسائلی هستند که باید فدراسیون ها بتوانند به وسیله اسپانسر منابع اقتصادی مورد احتیاج خود را جذب نمایند. فدراسیون شطرنج برای انجام فعالیت های جاری خود یک میلیارد و 100 میلیون تومان وزارت ورزش و جوانان در سال 95 بودجه به این فدراسیون تزریق نموده است و برای برگزاری مسابقات زنان دنیا سه و نیم میلیارد تومان بودجه هزینه نموده است. این مبلغ مازاد بر منابع اقتصادی پیش بینی شده و تعهدی است که وزارت ورزش و جوانان بر فدراسیون شطرنج داشت. برگزاری یک رویداد آن هم در این سطح باید به یاری اسپانسرها صورت بگیرد، نه این که فدراسیون ها بخواهند این منابع را از وزارت ورزش و جوانان جذب کند. ما زمانی که این فدراسیون تعلیق شد، وزارت ورزش و جوانان سعی کرد هزینه قابل توجهی را به فیده پرداخت کند و فقط 120 هزار میلیارد تومان باقی مانده است که قرار بود این مبلغ نیز به صورت اقساط پرداخت گردد.

وی اضافه کرد: ما از همکاران خود در فدراسیون دنیای شطرنج که ایرانی نیز هستند این انتظار را داشتیم که همکاری خوبی را با فدراسیون شطرنج داشته باشند و به خاطر این مساله فدراسیون را تعلیق ننمایند. حالا طی صحبتی که با پهلوان زاده داشته ایم قرار است که وی این مبلغ را در طی دو قسط که یکی از اقساط آن را وزارت ورزش و جوانان آن را متقبل شده است و قسط دیگر را خود فدراسیون شطرنج پرداخت خواهد نمود را بپردازد تا بتواند از تعلیق خارج گردد.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه صحبت های خود همچنین درباره پرسش خبرنگاری مبنی بر این که قرار است برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی، بخشی از ورزشگاه آزادی مسقف گردد و این بحثی است که شهردار تهران عنوان نموده است ، نظر شما چیست، اظهار کرد: این تعاملاتی است که بین نجفی شهردار تهران و سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان اجرا شده است که یک بخش از ورزشگاه آزادی مسقف گردد. همچنین قرار بر این است که یک پروژه 40 هزار نفری برای بانوان در ورزشگاه آزادی که از سال های قبل قول آن داده شده است عملیاتی گردد.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در خاتمه درباره این نشست، خاطر نشان کرد: این چهارمین جلسه ستاد عالی فعالیت های المپیاد درون مدرسه ای بود که بسیار ارزشمند و برای رشد و توسعه ورزش کشور اهمیت زیادی دارد. اساساً فعالیت های ورزشی ما در سطح کشور و تعاملی که در بین آموزش و پرورش و فدراسیون های مختلف ورزشی اجرا شده است باعث شده تا آموزش و پرورش به عنوان یک ارگان اثرگذار در استعدادیابی نقش پر رنگی داشته باشد و متاسفانه چند سالی است که موضوع برگزاری مسابقات و فعالیت در آموزش و پرورش کم رنگ شده بود که من تصور می کنم با همکاری نهادهای مختلف فدراسیون های ورزشی و تعاملاتی که وزارت آموزش و پرورش با وزارت ورزش و جوانان داشته است ما امروز توانسته ایم ظرفیت ها و استعدادهای خوبی را از مدارس شناسایی و جذب تیم های ملی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 692

به "داورزنی: فعلا در معاونت قهرمانی می مانم، بخشی از آزادی برای بانوان مسقف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: فعلا در معاونت قهرمانی می مانم، بخشی از آزادی برای بانوان مسقف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید