دلایل عدم توزیع کتاب درسی بعضی دانش آموزان اتباع

به گزارش مجله افتخار، تهران (پانا) - رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش درباره عدم تخصیص کتاب درسی به دانش آموزان اتباع فاقد کد شرح داد.

دلایل عدم توزیع کتاب درسی بعضی دانش آموزان اتباع

به گزارش تسنیم، علی باقرزاده درباره اینکه بعضی مدارس و معلمان از عدم تخصیص کتاب های درسی به دانش آموزان اتباعِ فاقد کد خبر می دهند، این مشکل چه زمانی حل خواهد شد؟ اظهار کرد: امکان ثبت سفارش کتاب درسی برای دانش آموزانی وجود دارد که ثبت نام شان در مدارس تکمیل شده باشد اگر ثبت نام تکمیل نشده و اطلاعات دانش آموز در پایگاه اطلاعاتی وزارت آموزش و پرورش وجود نداشته باشد امکان ثبت سفارش کتاب درسی فراهم نیست.

وی اضافه نمود: دانش آموزان برای ثبت سفارش کتاب درسی، پایه تحصیلی و مدرسه خود را انتخاب می نمایند تا کتاب به مدرسه ارسال گردد، به علت آنکه کتاب درسی از ارز ترجیحی برخوردار است و با حدود 75 تا 80 درصد تخفیف ارائه می گردد، تا زمانی که هویت دانش آموزان احراز نشده باشد امکان ثبت سفارش فراهم نمی گردد.

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان اتباع خارجی که کد 11 رقمی از وزارت کشور دریافت و در مداس ثبت نام نموده اند، کتاب درسی دریافت نموده اند و هیچ مسئله ای وجود ندارد اما افرادی که کد 11 رقمی دریافت ننموده اند به این معنا است که هنوز ثبت نام ننموده اند و امکان ثبت سفارش کتاب درسی وجود ندارد، وقتی فرد در مدارس ثبت نام می نماید، کد 11 رقمی را از پایگاه اطلاعاتی اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور استعلام می کنیم.

باقرزاده ادامه داد: دانش آموزان اتباع باید برای دریافت کد 11 رقمی از دفاتر کفالت اقدام نمایند و پس از آن سامانه آموزش و پرورش به وزارت کشور مرتبط و استعلام می گیرد، دانش آموزانی که تایید شوند، ثبت نام شده و کتاب درسی تحویل می گیرند.

وی بعلاوه درباره مسائل تشکیل بعضی کلاس های درس در شبکه شاد گفت: هیچ مسئله ای برای تشکیل کلاس در شاد وجود ندارد و مدرسه باید دانش آموزان را کلاس بندی و معلم اختصاص دهد تا اطلاعات روی شاد بیاید، بخشی که کلاس بندی شده و معلمان ابلاغ خوردند به صورت اتوماتیک در شاد کلاس درس ایجاد شده است و آنهایی که هنوز کلاس بندی ننموده و معلم تخصیص نداده اند، به صورت دستی کلاس را در شاد تشکیل و معلم را ادمین نمایند تا دانش آموزان را عضو کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1775

به "دلایل عدم توزیع کتاب درسی بعضی دانش آموزان اتباع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل عدم توزیع کتاب درسی بعضی دانش آموزان اتباع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید