راهنمایان گردشگری درآمد خود را از دست دادند

به گزارش مجله افتخار، ایام نوروز اوج کاری راهنمایان گردشگری است و عید هم که بگذرد معمولا بازار کار توریسم خارجی داغ است، اما امسال نه تنها در ماه های پایانی سال شرایط گردشگری دچار رکود بی سابقه ای شد که انتظار می رود با توجه به شیوع کرونا و توصیه های اکید مبنی بر سفر نکردن، کسادی کار راهنمایان گردشگری ادامه پیدا کند و تا تابستان، راهنمایان درآمدی از کارشان کسب نکنند.

راهنمایان گردشگری درآمد خود را از دست دادند

لذت بخشترین تجربه سفر را با مسافرت ارزان تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

محسن حاجی سعید، رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور عنوان کرد: بحران در گردشگری در کل فصل زمستان امسال وجود داشت و شیوع کرونا در جهان و ایران تیر خلاص به کار راهنمایان گردشگری بود.

او ادامه داد: تور ها و سفر ها از همان بهمن ماه و با شیوع کرونا در چین و دیگر کشور ها رو به کسادی گذاشت و در اسفند هم که اعلام شد کرونا در ایران شایع شده و توصیه شد که افراد به سفر نروند، تیر خلاص به کار راهنمایان گردشگری خورد.

این فعال صنفی راهنمایان گردشگری با بیان این که اگر می گوییم کرونا باعث بیکاری کارگران در مشاغل مختلف می شود، در مورد راهنمایان گردشگری باید گفت که این بیماری آنها را بیکار کرده است، گفت: راهنمایان گردشگری تمامی درآمد خود را از دست داده و معین نیست در فروردین، اردیبهشت و ماه های بعد نیز کسب وکارشان به چه شکل خواهد بود و معیشت آنها چگونه تامین می شود.

او عنوان کرد: بر این اساس ما نامه ای به وزیر گردشگری نوشتیم و خواستار اعطای وام 20 میلیون تومانی به فعالان گردشگری شدیم تا آن ها حداقل بعد از پایان بحران بتوانند به کار برگردند و کسب و کارشان را از نو راه بیندازند.

حاجی سعید با بیان این که متعاقب شیوع کرونا وعده هایی به برخی اصناف مبنی بر کمک داده شده است، گفت: اگر بسته های حمایتی برای شاغلان در بخش های مختلف در نظر گرفته می شود، راهنمایان گردشگری نیز باید مورد توجه قرار گیرند یا اینکه حداقل وام درخواستی را به راهنمایان فعال بدهند و اقساط آن را با اندکی تنفس مطالبه کنند.

او عنوان کرد: این نگرانی وجود دارد که راهنمایان گردشگری که تمام درآمد خود را از دست داده اند با ادامه پیدا کردن بحران به سمت مشاغل دیگر بروند و بعد بحران بازگرداندن این افراد سخت و سخت خواهد بود.

ایلنا

منبع: گردشبان
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 864

به "راهنمایان گردشگری درآمد خود را از دست دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمایان گردشگری درآمد خود را از دست دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید