شرایط تهران از نظر کرونا بسیار شکننده است، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم

به گزارش مجله افتخار، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه تهران شرایط بسیار شکننده ای دارد و هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم، گفت: با هر گونه تغییر در رفتار و عدم اعمال پروتکل های بهداشتی می توانیم شاهد شرایط نگران کننده ای در تهران باشیم.

شرایط تهران از نظر کرونا بسیار شکننده است، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم

به گزارش گروه اجتماعی مجله افتخار، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه تمام افرادی که کسب و کار خود را آغاز کردند در سامانه وزارت بهداشت برای رعایت پروتکل های بهداشتی تعهد دادند، گفت: تیم های نظارتی و بازرسان بهداشتی سه دانشگاه علوم پزشکی پایتخت با نظارت دقیق تر و فعال تر بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط صاحبان مشاغل مختلف عمل می کنند، اما بدیهی است که گستردگی استان تهران نسبت به سایر استان ها بسیار بیشتر و تعداد مشاغل و کسب و کار در تهران بسیار زیاد است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: همانطور که بار ها متذکر شدیم تهران شرایط بسیار شکننده ای دارد و هنوز به نقطه مطلوب و شرایطی که بتوانیم یک ثبات قطعی را مطرح کنیم، نرسیده ایم. برای این موضوع شرایط باید به شکلی تغییر یابد که بتوانیم میزان کاهش آمار را عملیاتی تر مطرح کنیم.

به گفته زالی شرایط در تهران همچون سایر کلانشهر ها حالت ناپایدار و شکننده ای دارد و با هر گونه تغییر در رفتار و عدم اعمال پروتکل های بهداشتی و به خصوص عدم رعایت ملاحظات بهداشتی می توانیم شاهد شرایط کاملا متفاوت و نگران کننده ای در تهران باشیم.

وی اضافه کرد: تغییرات آماری در مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی در شهری مثل تهران معمولا پس از یک دوره 14-9 روزه و تغییرات بستری بین 2 تا 3 هفته بعد مشخص می شود؛ بنابراین با توجه به افزایش تردد ها هرگونه تغییر را ممکن است در روز های آینده ببینیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به این موضوع که فقط 62 درصد تهرانی ها دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند، از مردم خواست به رعایت نکات و ملاحظات بهداشتی بیش از گذشته توجه کنند.

زالی گفت: بر اساس گزارش های ارائه شده، خوشبختانه تعداد افرادی که در مترو ها از ماسک استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش است و ان شاءالله با مذاکرات اجرا شده شرایط و زیر ساخت های لازم در این خصوص در شرکت اتوبوسرانی نیز فراهم شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 962

به "شرایط تهران از نظر کرونا بسیار شکننده است، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تهران از نظر کرونا بسیار شکننده است، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید