نخوردن قهوه چه آثاری بر پوست دارد؟

به گزارش مجله افتخار، روزیاتو/کافئین را برای پوست مفید می دانند و این ماده یکی از مواد تشکیل دهنده اصلی بسیاری از محصولات مراقبت از پوست است. اما یک فنجان قهوه بدن را از داخل هم از مواد مغذی ای بهره مند می نماید که می توانند آثار حیرت انگیزی بر ظاهر ما داشته باشند. بیشتر کسانی که عادت به خوردن قهوه دارند گاهی به ترک این نوشیدنی فکر نموده اند. اما تحقیقات نشان داده احتمالاً پوست تان به چنین تصمیمی راضی نخواهد بود.

نخوردن قهوه چه آثاری بر پوست دارد؟

در ادامه می خواهیم ببینیم ترک قهوه ممکن است چه تأثیراتی بر پوست داشته باشد.

1- ممکن است بیشتر جوش بزنید

قهوه خواص ضد اکسایشی و ضد التهابی قوی ای دارد که برای پوست مفید هستند. طبق تحقیقات، نوشیدن منظم قهوه ممکن است به کاهش التهابی که می تواند باعث جوش گردد یاری کند. به علاوه، مصرف قهوه ممکن است مشکل تغییر رنگ پوست که به التهاب مربوط می گردد را هم کاهش دهد.

2- مقابله با سلولیت دشوارتر خواهد شد

آنتی اکسیدان های موجود در قهوه به کاهش سلولیت هم یاری می نماید. کافئین باعث گشاد شدن عروق خونی زیر پوست می گردد، امری که گردش کلی خون را بهبود می بخشد. در نتیجه ممکن است سلولیت ها کمتر معین باشند.

3- ممکن است بیشتر دچار مشکل تغییر رنگ پوست شوید

نوشیدن روزانه یک فنجان قهوه ممکن است یاری کند پوست خود را از پیری زودرس حفظ کنید. بسیاری از مواد مغذی درون قهوه، مثل کلروژنیک اسید، به کاهش لکه های پوستی یاری می نمایند.

4- مقابله با روزاسه ممکن است دشوارتر گردد

روزاسه مشکل پوستی بسیار شایعی است. این مشکل ممکن است به شکل برآمدگی های کوچک و جوش مانندی بروز کند که در حقیقت عروق خونی کوچک زیر سطح پوست هستند. طبق تحقیقات، نوشیدن روزانه چندین فنجان قهوه ممکن است از بروز این مشکل پوستی جلوگیری کند. نوشیدن حتی یک یا دو فنجان قهوه هم ممکن است پوست شما را از روزاسه حفظ کند.

5- خلاصی از سیاهی زیر چشم ها دشوارتر خواهد شد

مصرف قهوه ممکن است به برطرف سیاهی زیر چشم ها هم یاری کند. کافئین بر روی عروق خونی ای اثر می گذارد که در سیاهی زیر چشم ها نقش دارند و این سیاهی را کمتر کند.

6- ممکن است پوست تان زودتر پیر گردد

درست است که افراط در نوشیدن قهوه ممکن است باعث کم آب شدن پوست گردد، اما قهوه می تواند از پوست در برابر صدمات ناشی از نور خورشید هم محافظت کند. یک گروه از محققان پس از مطالعه و آنالیز 100 زن پی بردند آن هایی که قهوه می نوشند احتمال بروز لکه های آفتاب در آن ها به میزان چشمگیری کمتر است.

منبع: همگردی
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1441

به "نخوردن قهوه چه آثاری بر پوست دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخوردن قهوه چه آثاری بر پوست دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید