واکنش وزیر ارشاد به حواشی گشت ارشاد3 با بازی ریحانه پارسا

به گزارش مجله افتخار، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دیدار با اعضای شورای عالی تهیه کنندگان سینما، بدون نام بردن از فیلم گشت ارشاد3 و ریحانه پارسا، تاکید کرد سرمایه هنری و مادی یک فیلم نباید به خاطر رفتار یک بازیگر، به خطر بیفتد.

واکنش وزیر ارشاد به حواشی گشت ارشاد3 با بازی ریحانه پارسا

به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، دیروز (چهارشنبه 26 آبان)، با اعضای شورای عالی تهیه کنندگان سینما، دیدار کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بخشی از این دیدار، با اعلام حمایت از حضور محمد خزاعی به عنوان رییس سازمان سینمایی گفت: تمام انتصابات در سازمان سینمایی بعد از منصوب شدن رئیس سازمان با نظر و تایید ایشان اجرا شده است. ممکن است که ایشان با افراد درباره انتصابات مصاحبه کند، اما در نهایت نظر خود ایشان لحاظ می شود.

او همچنین با دفاع از ترکیب اعضای شورای پروانه نمایش سازمان سینمایی گفت: بیشتر قریب به اتفاق اعضای این شورا دارای مدارج علمی بالا و تحصیل کرده هستند و نگاه فرهنگی و هنرمندانه دارند و برخی از آن ها، حوزه سینما را شبانه روز پیگیری می کنند، دائم فیلم می بینند و نگاه علمی و هنرمندانه به آثار تولید شده در این حوزه دارند.

اسماعیلی ادامه داد: از نام شورا معین است که تصمیمات آن از طریق همه افراد گرفته می شود و تنها یک فرد در شورای پروانه نمایش تصمیم گیرنده نیست.

وزیر ارشاد با تاکید به لزوم حراست از سرمایه گذاری های اجرا شده در حوزه سینما گفت: اگر یک تهیه کننده و یا کارگردانی 10 میلیارد هزینه می کند و یک فیلم سینمایی می سازد، نباید سرمایه این افراد برای رفتار یک بازیگر به خطر بیفتد.

او افزد: من از رییس سازمان سینمایی می خواهم درباره مباحث مهمی همچون بحث مالیات، کارگروه های مشترکی را با کنندگان اهالی سینما تشکیل بدهند و پیشنهادات خود را مطرح کنند و من نیز قطعا آن ها را به دولت خواهم برد و از آن ها دفاع خواهم کرد و در بحث اقتصاد سینما هیچ موضعی به جز حمایت از اهالی سینما ندارم.

وزیر فرهنگ و ارشاد، همچنین درباره ساخت فیلم و سریال ها در شبکه نمایش خانگی و مسائل و موانع احتمالی که در این زمینه وجود دارد، افزود: در این خصوص به زودی با پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما مصاحبه خواهیم کرد تا راه حلی برای رفع موارد موجود پیدا شود.

منبع: فرارو
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1853

به "واکنش وزیر ارشاد به حواشی گشت ارشاد3 با بازی ریحانه پارسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر ارشاد به حواشی گشت ارشاد3 با بازی ریحانه پارسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید