تور برزیل ارزان: وداع باشکوه با رئیس قبیله بومیان برزیل

به گزارش مجله افتخار، ضیافت غذا، مسابقات کشتی، پایکوبی و نقاشی روی بدن؛ وقتی رئیس قبیله بومیان یاوالاپیتی در برزیل می میرد، اعضای قبیله با مراسمی خاصی با او وداع می نمایند.

تور برزیل ارزان: وداع باشکوه با رئیس قبیله بومیان برزیل

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، در دوران کرونا و شرایط سخت سیاسی، بومیان پارک ملی زینکو برزیل یک رئیس قبیله قدرتمندی را از دست داده اند.

تاپی یاوالاپیتی پسر رئیس قبیله می گوید: ما امروز یکی نیستیم، دیگر رئیس قبیله ای وجود ندارد که بتواند همه قبایل را متحد کند.

به احترام رئیس قبیله که درگذشت، یک تنه درخت رنگ آمیزی شده در وسط محوطه دهکده نصب می گردد. رئیس و 12 نفر دیگر از اعضای قبیله براثر کرونا درگذشتند. اکنون همه اعضای قبیله واکسینه شده اند.

مراسم بزرگداشت رئیس قبیله با برگزاری مسابقه کشتی بین افراد قبیله پاوالاپیتی به اوج خود می رسد. برگزاری این پیکار ها نه به خاطر مشخص رئیس بعدی برتی قبیله، بلکه به نشانه احترام به رئیس فقید قبیله صورت می گیرد.

بدن کشتی گیران با رنگ های سیاه و قرمز رنگ آمیزی می گردد. رنگ سیاه از دانه های درخت جنیپاپو فراوری می گردد. رنگ قرمز هم از خمیر کردن دانه های درخت آناتو به دست می آید.

پارک ملی زینگو با رودخانه ای با همین نام به وسعت 27 هزار کیلومتر مربع در ماتو گروسو جنگل های آمازون برزیل برای حفاظت از قبایل بومی منطقه در سال 1961 احداث شد. شرایط قبیله یاوالاپیتی هم که در این پارک ملی زندگی می نمایند، با تغییرات اقلیمی و سیاست کشاورزی تجاری بولسونارو با خطر روبرو شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1793

به "تور برزیل ارزان: وداع باشکوه با رئیس قبیله بومیان برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور برزیل ارزان: وداع باشکوه با رئیس قبیله بومیان برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید