ویدئو ، مرگ در یک قدمی تنها بچه شامپانزه ایران ، آیا باغ وحش ارم حاضر به تامین شرایط زندگی باران می گردد؟

به گزارش مجله افتخار، در حالی که سرپرست باران احتیاج به مراقبت های پزشکی دارد، باغ وحش ارم اجازه خروج بچه شامپانزه از باغ وحش را نمی دهد. این در حالی است که باران فقط در کنار سرپرست خود امکان ادامه حیات دارد.

ویدئو ، مرگ در یک قدمی تنها بچه شامپانزه ایران ، آیا باغ وحش ارم حاضر به تامین شرایط زندگی باران می گردد؟

جهت دریافت خدمات طراحی خانه ویلایی در زمین شیبدار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش مجله افتخار به نقل از فارس، باران تنها بچه شامپانزه موجود در ایران که به دلیل مسائل جسمی، بیش از 3 سال است تحت مراقبت ویژه یک دامپزشک زندگی می نماید، این روزها شرایط سختی را سپری می نماید.

دکتر ایمان معماریان، طی 3 سال گذشته به صورت شبانه روزی سرپرستی باران را برعهده داشته، اما این دامپزشک و تنها متخصص حیات وحش ایران مدتی است به بیماری دچار شده و نیازمند معاینه و مراقبت های پزشکی است. صدیقه حسینی دهکردی، مادر دکتر معماریان ضمن ابراز نگرانی از شرایط جسمانی فرزندش گفت: فرزندم با وجود بیماری حاضر شد در قفس بچه شامپانزه زندگی کند. اما حالا که باید دوره نقاهت را در منزل بگذراند، اجازه نمی دهند مثل ماه های گذشته همراه باران باشد.

لازم به ذکر است باران به دلیل سن و سال اندک و شرایط فیزیکی خاص، امکان زندگی مستقل در قفس و جدا از سرپرست خود را ندارد. بچه شامپانزه ها در حالت طبیعی باید بیش از 5 سال را در کنار مادر خود بگذرانند. اما شرایط نامطلوب نگهداری شامپانزه ها در قفس های باغ وحش ارم باعث شده که مادر باران و دیگر اعضای گروه شامپانزه ها دچار خوی وحشی گری شده و تمامی بچه شامپانزه های گروه خود را طی 19 سال گذشته به قتل برسانند.

باران تنها بچه شامپانزه ای بوده که طی 2 دهه اخیر و با وجود تولد نارس، به دلیل جدا شدن از گروه شامپانزه ها در همان روز اول، امکان ادامه حیات را پیدا کرد. اما صرفا مراقبت های ویژه دکتر معماریان بوده که این بچه شامپانزه را تا 3 سالگی زنده نگه داشته است. ایرج جهانگیر، مدیر عامل اسبق ارم می گوید: از زمان تولد نارس باران (28 اردیبهشت 96) شاهد تمام ماجرا بودم. نه فقط من، که مجله افتخار هم از تولد یک بچه شامپانزه پس از 16 سال خشنود شدند. آن موقع در حالی که کمترین امید را به زنده ماندن باران داشتیم، کوشش و محبت شبانه روزی دکتر ایمان معماریان معجزه خدا مبنی بر زنده ماندن این طفل بسیار کوچک شد. او به صورت داوطلبانه تمام هزینه های نگهداری باران را تقبل می کرد و می دانست که اگر به آن بچه کوچک یاری نکند، خواهد مُرد.

  • باران به صورت نارس به جهان آمد اما با فداکاری 3 ساله دکتر معماریان زنده مانده است

این روزها معماریان، خود نیازمند درمان پزشکی است. با این وجود، مدیران باغ وحش ارم اجازه همراهی باران و خروج این بچه شامپانزه از باغ وحش را صادر نمی نمایند. هرچند پیش تر هم مخالفت باغ وحش باعث شده بود دکتر معماریان، زندگی در باغ وحش و در قفس کوچک باران را بر زندگی در خانه شخصی ترجیح دهد، اما به نظر می رسد این بار ماجرا تغییر نموده است.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

اصرار مدیران باغ وحش ارم بر برخورد تحقیرآمیز با این دامپزشک و رئیس سابق باغ وحش ارم در شرایطی است که به گفته کارشناسان، جدا شدن باران از سرپرست خود می تواند منجر به بیماری و مرگ سریع تنها بچه شامپانزه موجود در ایران طی 19 سال گذشته گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 999

به "ویدئو ، مرگ در یک قدمی تنها بچه شامپانزه ایران ، آیا باغ وحش ارم حاضر به تامین شرایط زندگی باران می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئو ، مرگ در یک قدمی تنها بچه شامپانزه ایران ، آیا باغ وحش ارم حاضر به تامین شرایط زندگی باران می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید