کاهش دما و شروع بارش های بهاری کاشان از ظهر امروز

به گزارش مجله افتخار، خبرنگاران/اصفهان رئیس اداره هواشناسی کاشان و آران و بیدگل گفت: بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی، تا انتها فروردین ماه تغییرات آب و هوایی همراه با وزش باد، کاهش دما و بارش های بهاری قابل پیش بینی است.

کاهش دما و شروع بارش های بهاری کاشان از ظهر امروز

عباس ارغوانی در گفت و گو با مجله افتخار، اظهار کرد: پیش بینی می شود که از میانه روز شنبه دوم فروردین، اولین سامانه بارشی در ناحیه های غربی شهرستان کاشان شامل بخشهای برزک، قمصر و نیاسر فعال شده و تا روز سه شنبه ادامه داشته باشد.

وی اضافه نمود: بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در بیشتر مناطق استان اصفهان خواهد بود که همه مناطق شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل و نواحی هم مرز با استانهای سمنان و قم و همچنین ارتفاعات غربی و جنوب غربی با میزان بارش تقریبی 30 میلیمتر را در بر خواهد گرفت.

وی شرح داد: اثر مخاطره این سامانه بارشی، آب گرفتگی معبرهای عمومی، لغزندگی جاده ها، وقوع روان آب و سیلاب محلی، سیلابی شدن مسیل ها، اختلال در تردد در مناطق سردسیر بوده که نیازمند تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارتهای احتمالی است.

رئیس اداره هواشناسی کاشان و آران و بیدگل گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی، هفته جاری در بیشتر مناطق شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل کاهش دما بین 5 تا 10درجه سانتیگراد، پیش بینی می شود.

ارغوانی گفت: با توجه به احتمال سرمازدگی و آسیب به محصولات کشاورزی و دامداری، مدیریت توزیع و مصرف بهینه حامل های انرژی، آمادگی لازم برای مبارزه با یخبندان در مناطق سردسیر، کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها توصیه می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 848

به "کاهش دما و شروع بارش های بهاری کاشان از ظهر امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش دما و شروع بارش های بهاری کاشان از ظهر امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید