کاهش 37 تنی آلاینده ها با بهره برداری آزاد راه تهران-شمال

به گزارش مجله افتخار، خواجه دلوئی گفت: کاهش 447 میلیون کیلومتری استهلاک مسافت عبوری، کاهش 37 میلیون تنی آلاینده ها و نقش ویژه در کاهش تصادفات از جمله مزایای افتتاح قطعه اول این آزادراه است.

کاهش 37 تنی آلاینده ها با بهره برداری آزاد راه تهران-شمال

به گزارش، منوچهر خواجه دلوئی معاون بنیاد مستضعفان درخصوص مزایای افتتاح قطعه اول آزادراه تهران - شمال گفت: با افتتاح این قطعه بیش از 86 میلیون لیتر بنزین در سال صرفه جویی می شود که بر اساس نرخ بنزین فعلی معادل 4 هزار و 300 میلیارد ریال است.

او با اشاره به برخی دیگر از مزایای قطعه اول آزادراه تهران -شمال شرح داد: کاهش 447 میلیون کیلومتری استهلاک مسافت عبوری، کاهش 37 میلیون تنی آلاینده ها و نقش ویژه در کاهش تصادفات از جمله مزایای افتتاح قطعه اول این آزادراه است.

خواجه دلوئی به نقل قولی از پلیس راه کشور درباره امنیت آزادراه تهران -شمال پرداخت و گفت: از زمانی که منطقه چهار آزادراه در سال 94 افتتاح شده است؛ حدود 5 میلیون و پانصد هزار خودرو از این منطقه عبور کرده اند و حتی یک نفر تلفات نداشته است و این موضوع باعث اقتخار بنیاد مستضعفان است که در جهت حفظ جان هموطنان تلاش کند.

معاون بنیاد مستضعفان با بیان اینکه زمان تردد به شمال کشور با افتتاح قطعه اول آزادراه تهران - شمال کاهش می یابد؛ گفت: در مواقع عادی این آزادراه موجب کاهش یک و نیم ساعتی تردد به شمال کشور می شود و در مواقع پیک این مقدار به بیش از سه ساعت افزایش می یابد

خواجه دلوئی در سرانجام با اشاره به افتتاح قطعه اول آزادراه در بهمن امسال گفت: تونل های آزادراه تهران - شمال علاوه بر تهویه های معمولی دارای تهویه هایی مخصوص مواقع آتش است که ایمنی آن ها را 2 چندان می کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 541

به "کاهش 37 تنی آلاینده ها با بهره برداری آزاد راه تهران-شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 37 تنی آلاینده ها با بهره برداری آزاد راه تهران-شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید