کتاب چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران کتاب برتر شناخته شد

به گزارش مجله افتخار، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، مجموعه سه جلدی چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران پژوهش نعمت الله فاضلی و مانی کلانی در دومین جشنواره ملی نشر دانشگاهی و در بخش کتاب برتر دانشگاهی، به عنوان اثر برتر شناخته شد.

کتاب چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران کتاب برتر شناخته شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

آیین اختتامیه این جشنواره 6 اسفند ماه از سوی انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی برگزار شد. محتوای مناسب علمی، نوآوری در ارائۀ موضوع، نحوۀ نگارش و ویرایش علمی و ادبی متن، همچنین کیفیت ارائه اثر از نظر حروف نگاری، صفحه آرایی، کیفیت فنی چاپ و صحافی و طراحی جلد معیار داوران در انتخاب کتاب های برتر بوده است.

کتاب چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران که در سه جلد با عناوین از تمنای اسطوره تا تقلای جامعه، ایران در گذر از گذشته به آینده؛ تفاهم ملی یا نزاع بی خاتمه و فرهنگ ایرانی در درازنای تاریخ؛ آیا همچنان ایرانی هستیم از سوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شده به ارزیابی انتقادی دیدگاه های اندیشمندان کنونی ایران می پردازد.

اندیشمندانی که در این مجموعه طرف مصاحبه قرار گرفته اند کسانی هستند که در حوزۀ جامعه و فرهنگ معاصر ایران تلاش کرده اند تا نظریه یا ایده ای را در قالب کتاب، مقاله یا فیلم تهیه یا منتشر سازند و البته برخی از آن ها نیز نقشی اساسی در راهبری نظام مدیریتی کشور و به تبع آن تحولات ایران معاصر داشته اند؛ اندیشمندان و صاحبنظران چون: جلال ستاری، رضا داوری، سیدمحمدامین قانعی راد، محمدرضا اصلانی، سیدمحمد بهشتی، ابراهیم توفیق، مقصود فراستخواه، تقی آزادارمکی، عماد افروغ، محسن رنانی، محمود سریع القلم، حسین کچویان و حمیدرضا جلایی پور.

این دومین موفقیت این کتاب است. پیش از این کتاب چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران در سی وهشتمین جایزه کتاب سال، به عنوان اثر شایسته تقدیر معرفی شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1467

به "کتاب چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران کتاب برتر شناخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران کتاب برتر شناخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید