کره جنوبی به جای پاسخگویی سفیر ایران را احضار کرد

به گزارش مجله افتخار، وزارت امور خارجه کره جنوبی امروز سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول را برای تسلیم اعتراض احضار کرد.

کره جنوبی به جای پاسخگویی سفیر ایران را احضار کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله افتخار، وزارت امور خارجه کره جنوبی امروز سه شنبه سعید بادامچی شبستری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول را در اعتراض به اظهار نظرات مقامات ایرانی فراخواند.

احضار سفیر ایران در حالی صورت می گیرد که هشت میلیارد دلار از اموال ایران نزد بانک های کره جنوبی بلوکه شده است و سئول از ترس تحریم های آمریکا از بازگرداندن این مبلغ به تهران خودداری می نماید.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه اخیراً درباره اقدام این وزارتخانه برای بازگرداندن پول بلوکه شدن ایران در کره جنوبی گفت: اخطار های لازم به کره جنوبی داده شده و صراحتاً خاطرنشان کردیم اگر پول ایران را ندهند غیرقابل قبول است.

وی با بیان اینکه کشوری یاغی ایران را تحریم نموده است و این بهانه کره جنوبی که آمریکایی ها مانع می شوند پول ها وارد ایران گردد قابل قبول نیست، گفت: رابطه این دو کشور به ما ارتباطی ندارد، این که بخواهند رابطه ارباب رعیتی با آمریکا داشته باشند به ما ارتباطی ندارد.

یونهاپ گزارش داد، کوه کیونگ سوک مدیر آفریقا و خاورمیانه وزارت خارجه کره جنوبی در ملاقات سفیر ایران از سخنان اخیر موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ابراز تأسف نموده است.

علی ربیعی سخنگوی دولت ایران هفته گذشته درباره کارشکنی دولت کره جنوبی در برگرداندن هشت میلیارد دلار از منابع ایران، خاطرنشان کرد: این رقم در شرایط فعلی برای ما بسیار مهم است و رفتار کره جنوبی قابل درک نیست و ما فکر می کنیم از نظر حقوقی و قانونی منعی برای بازگرداندن آن نیست. افکار عمومی ذهنیت خوبی نسبت به این اقدام دولت کره ندارد و امیدوارم قبل از آنکه دیر گردد و تأثیری بر روابط بلندمدت دو کشور بگذارد در این اقدام خود تجدیدنظر نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1080

به "کره جنوبی به جای پاسخگویی سفیر ایران را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی به جای پاسخگویی سفیر ایران را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید