کشف 8 قطعه سکه ساسانی در شهرستان بم

به گزارش مجله افتخار، سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از کشف 8 قطعه سکه متعلق به دوره ساسانی در شهرستان بم اطلاع داد.

کشف 8 قطعه سکه ساسانی در شهرستان بم

به گزارش مجله افتخار، سید هادی جعفری در جمع مجله افتخار با اشاره به اینکه در حین انجام عملیات خاک برداری و تسطیح اطراف یک قبرستان قدیمی در شهرستان بم 8 قطعه سکه قدیمی نمایان شده است، اظهار کرد: خوشبختانه با اطلاع رسانی سریع مقامات محلی، بلافاصله نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی به منطقه اعزام و در محل مستقر شدند تا از هرگونه تخریب و یا حفاری غیرمجاز توسط افراد سودجو جلوگیری بعمل آید.

وی با بیان اینکه در ادامه تیم کارشناسان باستانشناسی مستقر در پایگاه ثبت جهانی ارگ بم به منطقه مذکور اعزام شدند، اضافه نمود: در آنالیز های اولیه معین شد، سکه های مکشوفه متعلق به دوران ساسانی است.

جعفری با تاکید بر اینکه در حال حاضر از انجام هرگونه عملیات عمرانی در منطقه آثار مکشوفه جلوگیری شده است، توضیح داد: طبق گزارش اولیه کارشناسان باستانشناسی منطقه مذکور فاقد اثر تاریخی و محوطه باستانی است.

سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه تا سرانجام آنالیز ها و تکمیل گزارش نهایی هیچ فعالیت عمرانی در منطقه انجام نخواهد شد، گفت: هم اکنون نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی به صورت 24 ساعته در این منطقه مستقر می باشند تا از انجام هرگونه تخریب و یا حفاری غیرمجاز احتمالی جلوگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 508

به "کشف 8 قطعه سکه ساسانی در شهرستان بم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 8 قطعه سکه ساسانی در شهرستان بم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید