گاز 30 درصد خانوار های کم مصرف رایگان می گردد

به گزارش مجله افتخار، زنگنه گفت:بنا است در هیات دولت، با هدف حمایت و تشویق به کم مصرفی، طرحی تصویب گردد که گاز 30 درصد از خانوار های کم مصرف رایگان گردد.

گاز 30 درصد خانوار های کم مصرف رایگان می گردد

بیژن زنگنه وزیر نفت در نشست امضای تفاهم نامه همکاری اصلاح الگوی مصرف در خانواده ها (مصرف بهینه انرژی) و توانمندسازی زنان میان معاونت امور زنان و خانواده و وزارت نفت که به صورت وبینار برگزار گردید، اضافه نمود: بهینه سازی انرژی همواره مطلب مهم و معین نماینده ای است. امروزه بیش از همواره حائز اهمیت است، زیرا مصرف انرژی کشور بسیار بالا رفته و فراوری از منابع تجدیدناپذر ما هم رو به افزایش نهاده است.

وی با تاکید بر اینکه اینگونه نیست که هر مقدار مصرف انرژی داشته باشیم به همان میزان می توانیم فراوری هم داشته باشیم، اظهار داشت: از ین رو بهینه سازی برای ما یک اصل و باید است که در بخش خانگی، زنان بهترین نقش را در کاهش میزان مصرف انرژی و آب و بهینه سازی آن برعهده دارند.

وزیر نفت ادامه داد: سالهاست که به این مساله رسیده ایم و زمان آن است که آن را سازماندهی و اجرایی کرد که امیدوارم این تفاهم نامه با همت معاونت امور زنان و خانواده و همکاران ما در وزارت نفت و همچنین سایر نهاد های مرتبط همچون آموزش و پرورش و صدا و سیما در بهینه سازی سوخت تحقق پیدا کند.

وی با بیان اینکه در صنعت نفت به نقش زنان توجه ویژه شده تا آنجا که برای اولین بار در عالی ترین رده های مدیریتی، یک خانم جز هیات مدیره نفت معین شده، اضافه نمود: همچنین تعداد قابل ملاحظه ای از زنان جز مدیران ارشد نفت هستند. کوشش کردیم تا آنجا که توان هست تبعیض ها از بین برود و در شرایط مساوی اولویت را به زنان بدهیم تا آنجا که اکنون هیچ محدودیتی برای جذب زنان وجود ندارد جز در سکو های نفتی.

با 10 درصد کاهش مصرف سوخت در زمستان، از 15 درصد تخفیف در قیمت برخوردار شوید

زنگنه با بیان اینکه زنان به عنوان مدیر اقتصاد خانواده نقش معین نماینده ای در کاهش مصرف سوخت و به دنبال آن، کاهش هزینه خانوار بر عهده دارند، یادآور شد: دولت به تازگی در مصوبه ای معین نموده که خانوار هایی که مصرف انرژی خود را در زمستان به میزان 10 درصد کاهش دهد، از 15 درصد تخفیف قیمت مصرف انرژی برخودار می گردد.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه درآمد حاصل از سوخت انرژی برای ما مهم نیست بلکه ایجاد تعادل در تراز فراوری و مصرف سوخت مهم است، اضافه نمود: این سیستم تشویقی دو تاثیر مثبت به دنبال خواهد داشت نخست اینکه با کاهش مصرف سوخت، قیمت مصرف تصاعدی حساب نمی گردد و دوم اینکه کاهش شامل 15 درصد تخفیف خواهند شد.

یارانه اصلاح سیستم گرمایی در خانواده ها ارایه می گرددوی یادآور شد: همچنین هفته گذشته، ارائه یارانه به اصلاح سیستم موتورخانه ها و جایگزینی بخاری های فرسوده در شورای اقتصاد به تصویب رسید تا با هزینه دولت، مردم موتورخانه ها را تعمیر نمایند یا بخاری های با راندمان پایین را با بخاری های با راندمان بالا عوض نمایند.

زنگنه از تصویب طرح دیگری در دولت در هفته آینده اطلاع داد و گفت: بنا است در هیات دولت، با هدف حمایت و تشویق به کم مصرفی، طرحی تصویب گردد که گا ز30 درصد از خانوار های کم مصرف رایگان گردد.

منبع: اقتصادنیوز

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1305

به "گاز 30 درصد خانوار های کم مصرف رایگان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاز 30 درصد خانوار های کم مصرف رایگان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید