آسیب های روانی شبکه های اجتماعی، مراقب سلامت نوجوانان باشید

به گزارش مجله افتخار، تحقیقات جدید در کانادا نشان می دهد که نوجوانانی که در اغلب اوقات از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، بیشتر دچار مسائل بهداشت روانی می شوند.

آسیب های روانی شبکه های اجتماعی، مراقب سلامت نوجوانان باشید

در این مطالعه، پژوهشگران به بررسی مقدار زمانی پرداختند که نوجوانان صرف وبگردی و ارسال پست و متن بر روی سایت هایی مانند فیس بوک، توییتر و یا اینستاگرام می کنند.

دکتر هوگوئس، نویسنده مطالعه فوق در گروه اپیدمیولوژی بهداشت عمومی اوتاوا در کانادا، می گوید: حدس و گمان در مورد انواع مکانیسم هایی که استفاده از شبکه های اجتماعی را با مسائل روحی و روانی مرتبط می کند، سخت است.

وی تاکید کرد که استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند به مسائل مربوط به ضعف سلامت روان منجر شود، و مسائل روانی نیز می تواند دلیل استفاده جوانان از شبکه های اجتماعی باشد.

به عبارت دیگر، بچه هایی که مسائل روحی و روانی دارند به دلیل احساس تنهایی و انزوا، به دنبال کردن تعامل در فضای مجازی هستند.

در این مطالعه، محققان بیش از 750 دانش آموز در اوتاوای کانادا را مورد مطالعه قرار دادند.

بیش از یک چهارم شرکت کنندگان مطالعه گفتند که بیش از 2 ساعت در روز از سایت های شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. این در حالی بود که حدود یک پنجم نیز گفتند که بندرت از این شبکه ها استفاده می کنند. بیش از نیمی (54 درصد) از افراد گفتند که در روز 2 ساعت یا کمتر صرف وبگردی در این شبکه ها می کنند.

نزدیک به دو سوم وضعیت سلامت روانی خود را یا عالی توصیف کردند یا بسیار خوب. حدود یک پنجم هم گزینه خوب و 17 درصد گزینه ضعیف را انتخاب کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 448

به "آسیب های روانی شبکه های اجتماعی، مراقب سلامت نوجوانان باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب های روانی شبکه های اجتماعی، مراقب سلامت نوجوانان باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید